Naga MarketsDonald Trump ogłosił plan wychodzenia z zamknięcia USA, który wzbudził wręcz euforię na giełdach. GPW i giełdy europejskie poszły w ślad za amerykańskimi indeksami, które podbiły do kolejnych oporów. Na łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz przygląda się sytuacji za oceanem oraz najciekawszym spółkom na Giełdzie Papierów Wartościowych pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Czego możemy spodziewać się w kolejnych tygodniach? Więcej dowiesz się oglądając cały program!

  • Obecne wzrosty na rynkach to pułapka na byki
  • Chiny mogą doświadczyć problemów z eksportem w związku z zanikiem skali globalizacji
  • Możliwy problem głodu w Chinach i walka o Afrykę

GPW: Które sektory i spółki skorzystają na pandemii?

Polska jednak nie miała tak dobrze jak zagraniczne rynki i dzisiejsza sesja była nieco słabsza, a wyjątkami były perełki w postaci Dino Polska oraz Ten Square Games, które zanotowały historyczne szczyty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Coraz więcej krajów pokazuje, że można sobie poradzić z pandemią koronawirusa. To nie wywołuje paniki na rynkach, jednak cały czas uważam, że to co się dzieje na rynkach jest jedynie pułapką na byki. Globalizacja nie wróci tak szybko jak to było przed wirusem. Zmiana układu sił na świecie oznacza, że to co się dzieje na rynkach obecnie wydaje się być zbyt optymistyczne – zauważył prowadzący.

Wśród spółek na “T” dobrze radzą sobie także Trakcja Polska oraz Torpol, które dzięki infrastrukturalnym inwestycjom rosną, a tak jak Trakcja ma słabą sytuację finansową tak Torpol prezentuje się zdecydowanie lepiej.

W ocenie Marcina Tuszkiewicza w ostatnim czasie można zaobserwować również mocne odbicie na rynku gazu, które niestety wpływa negatywnie na Grupę Azoty, i na szczęście pozytywnie na PGNiG.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here