Naga MarketsJerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell potwierdził swoje zaufanie do perspektyw gospodarczych USA. Rekordowa ekspansja gospodarcza w USA trwa już 11 rok. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Płace w USA rosną obecnie w tempie około 3% rocznie, stopa bezrobocia wynosi 3,6%

Uwagi Powella podkreśliły pogląd banku centralnego, że jego obecny docelowy zakres krótkoterminowych kosztów finansowania zewnętrznego, od 1,5% do 1,75%, jest właściwym ustawieniem, aby utrzymać ekspansję na właściwym poziomie.

Powell powiedział, że największym problemem budżetu federalnego są wydatki na opiekę zdrowotną, które stanowią około 17% PKB (standardem rozwiniętych gospodarek jest ~11%). Tegoroczny deficyt federalny wyniesie około $1 bln – oznajmił Bogusz Kasowski.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here