Naga Markets
Jerome Powell, gubernator Fed

Kluczowym wydarzeniem w tym tygodniu będzie spotkanie FOMC. Według analityków TD Securities, Rezerwa Federalna zapowie szybsze ograniczanie QE. Ich zdaniem najwyższa od 40 lat inflacja w USA zmusi decydentów do działania. Jednocześnie nie oczekują podwyżek stóp do 2023 roku. Indeks dolara (DXY) oscyluje przy tegorocznych maksimach powyżej 96,0.

Fed podwoi tempo taperingu i wygłosi jastrzębią wypowiedź – TD Securities

Tempo zacieśniania zdaniem ekspertów zostanie prawdopodobnie podwojone do 30 miliardów dolarów miesięcznie, z zakończeniem luzowania ilościowego w marcu. Urzędnicy prawdopodobnie przekażą również bardziej jastrzębi ton poprzez oświadczenie, prognozy gospodarcze i wykres punktowy. Mediana wykresu kropkowego prawdopodobnie pokaże wzrost stóp o 50 pb w 2022 r.Spodziewamy się wystarczającego spowolnienia inflacji i wzrostu gospodarczego, aby opóźnić podwyżki stóp do 2023 r., ale na razie mocne dane zachęcają jastrzębi, co pozostawia dolara w naszych łaskach – napisano w raporcie.

Powell nie ma wyjścia, musi działać wspierając dolara

Inflacja w USA wzrosła w listopadzie do 6,8% w ujęciu rocznym z 6,2% w październiku. Było to zgodne z prognozą mediany ekonomisty. Biorąc pod uwagę sposób, w jaki dolar handlował przed tymi negatywnymi danymi, może odnotować słabszy okres, choć jastrzębi Fed powinien stanowić główne wsparcie dla „greenbacka”, uważają ekonomiści z raportu TD Securities.

Kolejny bardzo mocny raport CPI za nami, choć tym razem w dużej mierze zgodny z naszymi oczekiwaniami. Dane zwiększają argumenty, że urzędnicy Fed będą bardziej jastrzębi na posiedzeniu FOMC w tym tygodniu – wskazano w raporcie.

Z drugiej strony brak pozytywnej niespodzianki powinien przynieść skromną ulgę dolarowym niedźwiedziom. Jednak wszystko wskazuje na to, że Fed będzie jastrzębi na nadchodzącym posiedzeniu.

Prognozujemy wzrost pary USD/CAD powyżej 1,27, podczas gdy kurs EUR/USD powinien mieć trudności z przebiciem oporu 1,1350 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dzisiejszy kurs korony czeskiej | komentarz do giełdy | kurs playway | kurs akcji dino | sp500 | ropa wti forum | notowania alior |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here