Naga MarketsPrzewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wezwał Kongres Stanów Zjednoczonych, aby ten nie wycofywać się zbyt szybko z federalnej pomocy jaką udzielono gospodarstwom domowym i małym przedsiębiorstwom w obliczy kryzysu gospodarczego spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa.

  • Przewodniczący Rezerwy Federalnej wzywa Kongres USA do wydłużenia programów pomocowych
  • Wsparcie dla bezrobotnych jest konieczne w tych trudnych czasach
  • Amerykańska gospodarka najgorsze ma już za sobą
  • W najbliższym czasie spodziewany jest spadek bezrobocia
  • Kurs dolara pod presją podaży

Gospodarka dopiero podnosi się po upadku

Przypomnijmy, że wybuch pandemii zmusił decydentów politycznych do podjęcia radykalnych działań. By choć w pewnym stopniu złagodzić gospodarcze skutki pandemii i wesprzeć osoby, które najbardziej ucierpią z powodu kryzysu, rządy uruchomiły szereg programów pomocowych.

– Myślę, że byłoby niepokojące, gdyby Kongres wycofał się ze wsparcia, którego udziela zbyt szybko. Uważam, że należałoby pomyśleć o dalszym wsparciu dla osób, które niedawno straciły pracę, oraz dla mniejszych firm, które walczą o przetrwanie. Gospodarka dopiero teraz zaczyna się ożywiać. To krytyczna faza i sądzę, że wsparcie byłoby w tej chwili bardzo potrzebne – powiedział Powell w środę, odpowiadając na pytania przed Komisją Usług Finansowych.

Ustawodawcy debatują obecnie nad tym, czy przedłużyć środki pomocy podatkowej, które zatwierdzili dla milionów Amerykanów, którzy stracili pracę w ostatnich miesiącach w wyniku zamknięcia przedsiębiorstw w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Rozszerzone ubezpieczenie na wypadek bezrobocia w wysokości 600 dolarów tygodniowo, które stanowiło część pakietu pomocowego, ma wygasnąć bowiem już 31 lipca.

Za tym, że Stany najgorsze mają już a sobą przemawiać może m.in. fakt, iż stopa bezrobocia w USA spadła w maju br. do 13,3 proc., po tym jak w kwietniu wzrosła do 14,7 proc.

– W okresie od teraz do końca lipca powinniśmy spodziewać się silnego wzrostu zatrudnienia, a to może oznaczać spadek stopy bezrobocia – powiedział Powell. Wskazał on jednak na niechęć niektórych pracowników do powrotu do pracy. Miał on rzekomo dowiedzieć się od pracodawców, że niektórzy pracownicy niechętnie wracają do pracy, ponieważ dzięki dodatkowym wypłatom w wysokości 600 dolarów zarabiają jedynie niewiele mniej bądź niekiedy nawet więcej niż na etacie.

Mimo to, przewodniczący Rezerwy Federalnej jest przekonany, że pomoc socjalna powinna być jeszcze przez pewien czas kontynuowana, gdyż są branże, w których powrót do normalności zajmie więcej czasu niż w innych.

Kurs dolara w okolicy oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN zauważymy, że po niezwykle dynamicznych spadkach z drugiej połowy maja br., od kilkunastu dni rynek utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie nieco poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby osunąć się do jeszcze niższych poziomów.

USDPLN Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHandel na DAX – strategie swing. Odbierz nagranie webinaru!
Następny artykułPrezes PKN Orlen spodziewa się decyzji inwest. ws. Ostrołęki C w 1-1,5 miesiąca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here