Naga Markets

Komentarze przewodniczącego Rezerwy Federalnej (Fed), Jerome’a ​​Powella, były we wtorek znacznie bardziej jastrzębie niż oczekiwano i, co zrozumiałe, przyczyniły się do gwałtownego wzrostu rentowności w USA i lekkiej wyprzedaży dolara amerykańskiego, choć siła „greenbacka” powinna się utrzymać pod koniec 2021 roku, donoszą ekonomiści z MUFG Banku. Indeks dolara (DXY) konsoliduje w środę poniżej 96,0.

Fed: Jastrzębie posunięcie wskazuje na dalszą siłę USD pod koniec roku – MUFG

Jerome Powell może oczywiście powrócić do bardziej gołębiego stanowiska, jeśli będzie to konieczne w obliczu powrotu obostrzeń w USA, które ponownie uderzyłyby w popyt. Komentarz szefa Fed, że słowo „przejściowa” w odniesieniu do inflacji powinno zostać wycofane, sugeruje wyraźną zmianę w przyszłej strategii komunikacji banku centralnego.Oczywiście pozostaje ryzyko, że powrót obostrzeń będzie bardzo niekorzystne dla wzrostu, a osłabienie perspektyw popytu pozwoli Fedowi wycofać się z planów przyspieszenia redukcji. Jednak bilans ryzyk z pewnością przesunął się na bardziej jastrzębią postawę banku centralnego – napisano w raporcie.

Wygląda na to, że wiadomości dotyczące lockdownu musiałyby być złe, aby Fed powrócił do bardziej gołębiego stanowiska.

Ostatnie przemówienie Powella z pewnością odzwierciedla wzrost obaw związanych z ryzykiem inflacji w przyszłości i wskazuje na szybsze ograniczenie luzowania ilościowego, co wskazuje na dalsze umacnianie się dolara amerykańskiego pod koniec roku – podsumowano.

Kurs euro (EUR/USD): Zwiększyła się możliwość wybicia poniżej 1,10 w 2022 r. – Rabobank

Chociaż ekonomiści z Rabobanku uważają, że zbyt duże pozycjonowanie pod wzrosty dolara może ograniczyć jego dalsze zyski, podkreślają możliwość spadku pary EUR/USD poniżej 1,10 do 2022 roku.

Chociaż obawiamy się, że długie pozycje na USD mogą zahamować dalsze zyski dla dolara w nadchodzącym miesiącu, nadal faworyzujemy USD w stosunku do EUR i JPY w ciągu przyszłego roku, biorąc pod uwagę możliwość bardziej jastrzębich działań przez Fed. Na parze EUR/USD zwiększyła się możliwość wybicia poniżej 1,10 w ciągu przyszłego roku – podkreślono.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here