Naga Marketsjerome powell
Jerome Powell, prezes FED

Środowa wypowiedź przewodniczącego Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powella dotyczyła nie tylko dalszych zamiarów banku centralnego w zakresie taperingu, ale również wewnętrznych kwestii regulacyjnych. Według niego, pracownicy banku centralnego nie powinny handlować na rynku akcyjnym w obawie przed ewentualną utratą zaufania publicznego. Konflikt interesów jest kwestią, z która Fed będzie musiał zmierzyć się w następnych tygodniach.

  • Przewodniczący Fed dotykał podczas wypowiedzi w środę tematu handlu indywidualnego akcjami pracowników banku
  • Według niego nadal istnieje ryzyko wystąpienia konfliktu interesów 
  • Czy pracownicy Fed dostaną zakaz obrotu indywidualnego? 
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Fed przeciwko handlu indywidulanego pracowników banku

Podczas wypowiedzi w środę, przewodniczący Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell powiedział, że jest niezadowolony z aktywnego inwestowania prowadzonego przez dwóch prezesów regionalnych banków Fed i zobowiązał się, że zasady etyki banku centralnego zostaną zaostrzone po dokładnym przeglądzie.Jak informowaliśmy 10 września – prezes Banku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w Bostonie Eric Rosengren i jego odpowiednik z Dallas, Robert Kaplan ogłosili, że sprzedadzą swoje indywidualne pakiety akcji do 30 września z powodu obaw o konflikt interesów. Oświadczenia te pojawiły się po tym, jak urzędnicy zostali poddani kontroli w związku z transakcjami, które przeprowadzili w zeszłym roku, zgodnie z ich formularzami ujawnień finansowych.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell zapytany, czy nadal ufa prezesowi Fed z Dallas Robertowi Kaplanowi i prezesowi Fed z Bostonu Ericowi Rosengrenowi, że będą wykonywać swoją pracę w oderwaniu od ewentualnych własnych pobudek rynkowych, Powell powiedział:

– Jeśli chodzi o posiadanie zaufania i tego typu rzeczy, myślę, że nikt nie jest zadowolony z ich poczynań. Nikt w (Federalnym Komitecie Otwartego Rynku) nie jest zadowolony z tego, że te pytania zostały w ogóle zadane.

Powell powiedział, że nie był świadomy ich działań handlowych zanim nie zostały one ujawnione na początku tego miesiąca przez Wall Street Journal i innych.

Senator USA wzywa do zaprzestania handlu

Tymczasem już w ubiegłym tygodniu senator Stanów Zjednoczonych, Elizabeth Warren wezwała Banki Rezerwy Federalnej do zakazania liderom regionalnych banków centralnych handlu indywidualnie na rynku akcyjnym.

– Kontrowersje wokół handlu aktywami przez pracowników Fed wysokiego szczebla podkreślają, dlaczego konieczne jest wprowadzenie zakazu posiadania i handlu indywidualnymi akcjami przez wyższych urzędników, którzy mają służyć interesowi publicznemu – powiedziała ustawodawczyni w liście wysłanym do 12 regionalnych banków Fed.

invest

Banki powinny wdrożyć zakaz posiadania lub handlu indywidualnymi akcjami w ciągu najbliższych 60 dni, jak również „nałożyć silne i egzekwowalne zasady etyki i konfliktów finansowych interesów„, podała Warren. Tymczasem Powell zapowiedział duże zmiany w kierunku zakazy handlu indywidualnego pracowników banku centralnego.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here