Naga MarketsKurs dolara wzrośnie do euro? Rynek pracy w USA będzie znacznie słabszy niż przed pandemią
Jerome Powell, prezes FED

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell występował wczoraj przed Bankową Komisją Senatu. Jak zapewniał, bank centralny wykorzysta wszelkie możliwe narzędzia, by kraj podniósł się z recesji jaką wywołały negatywne skutki pandemii koronawirusa. Powell mówił, że w przypadku niektórych wskaźników ekonomicznych widać “nieznaczne odbicie”, a inne sugerują stabilizację. Uważa on jednak, że inwestorzy nie powinni zbyt mocno sugerować się dobrymi danymi makroekonomicznymi, jak choćby wyniki sprzedaży detalicznej w maju. Kurs dolara umocnił się po tej publikacji, a co dalej z parą walutową EUR/USD?

  • Zatrudnienie może ulec poprawie, ale będzie dalekie do poziomów sprzed pandemii
  • Odrabianie szkód będzie potrwa, a siła ożywienia zależy od przebiegu walki z COVID-19
  • Cześć wskaźników wskazuje na stabilizację, a część na odbicie w aktywności gospodarczej

Powell (Fed): Niepewna ścieżka ożywienia

Jerome Powell w swoich zeznaniach zauważa, że zatrudnienie w amerykańskiej gospodarce może się znacznie poprawić. Jednak w stosunku do silnych poziomów sprzed pandemii koronawirusa będzie jej jeszcze daleko.

Szef Fed uważa, że amerykańska gospodarka ma jeszcze przed sobą długą drogę, zanim w pełni odwróci szkody wyrządzone przez pandemię. Dodatkowo, niepewność ekonomiczną podsycają wątpliwości, co do dalszego przebiegu pandemii COVID-19 i skutków jej zwalczania.

– Ostatnio niektóre wskaźniki wskazują na stabilizację, a w niektórych obszarach widać niewielkie odbicie w aktywności gospodarczej. Mając to na uwadze, poziomy produkcji i zatrudnienia pozostają znacznie poniżej poziomów sprzed pandemii. Pozostaje przy tym znaczna niepewność, co do terminu i siły ożywienia – mówił we wtorek Powell.

Kurs dolara z szansą na dalsze umocnienia, ale…

Dziś notowaniom pary walutowej EUR/USD przyglądamy się z perspektywy wykresu 4-godzinnego. Tam bowiem widać potencjalne oznaki odwrócenia po silnych wzrostach jakie obserwowaliśmy jeszcze niedawno.

Wykres 4-godzinny pary walutowej EUR/USD

Kurs euro do dolara po raz kolejny wrócił do obszaru przy 1,1230, uprzednio wyznaczając niższy dołek. Coraz mniejsza siła byków daje szanse na wybicie wsparcia, co otwierałoby drogę w kierunku 1,1140. Kluczowe obszar wsparcia znajdziemy natomiast przy 1,1000.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here