Naga MarketsW dzisiejszej rozmowie dla NBC Today, szef Rezerwy Federalnej, Jerome Powell oznajmił, iż jedynym limitem dla Fedu jest ilość zabezpieczenia wynikającego z zakupu obligacji skarbu państwa. Tymczasem inny członek banku, James Bullard z St. Louis ostrzega, że aż 46 mln Amerykanów może być zagrożonych utratą pracy. W ocenie ekspertów z JP Morgan działania banku centralnego powinny przywrócić apetyt na ryzyko. Kurs pary EURUSD systematycznie odbija i w czwartek znajduje się przy poziomie 1,10.


Fed wraca do stwierdzenia “Whatever it takes”

Powell powiedział, że Fed stara się upewnić, iż odbicie aktywności gospodarczej po okresie recesji będzie jak najmocniejsze. Podkreślił, że z fundamentalnego punktu widzenia z gospodarką wszystko jest w porządku. Jeśli odzyskamy kontrolę nad wirusem, gospodarka wróci do równowagi. Dodał również:

 • Fed jest gotowy do wejścia na rynek, gdy kredyt przestanie płynąć;
 • Bank nadal będzie agresywnie interweniować;
 • Obecny kryzys nie jest typowym kryzysem;
 • Gdy wirus będzie pod kontrolą, wróci zaufanie;
 • Możemy być już w recesji;
 • Priorytetem powinno być opanowanie wirusa;
 • Jeśli opanujemy wirusa, gospodarka może wrócić do normy;
 • W naszej gospodarce nie ma nic zasadniczo złego;
 • Oczekuje wznowienia działalności gospodarczej w drugiej połowie tego roku;
 • Nie zabraknie amunicji, jeśli chodzi o nadchodzące pożyczki;
 • Fed nadal ma pole do dalszych działań.

Bullard Fed: 46 milionów ludzi zagrożonych zwolnieniami

Programy fiskalne powinny być traktowane raczej jako ulga niż bodziec mający na celu zwiększenie produkcji w drugim kwartale, powiedział prezes banku Rezerwy Federalnej St. Louis, James Bullard, w środę.

Chcemy, aby pracownicy byli zdrowi i gotowi do powrotu do pracy w drugiej połowie roku. Być może 46 milionów ludzi jest zagrożonych zwolnieniem z pracy, która ma duży kontakt ze społeczeństwem – zauważył Bullard.

Działania Fed przywrócą apetyt na ryzyko – JP Morgan

Historyczne, pełne dramatyzmu działania Fed powinny zapewnić inwestorom poczucie stabilności w wyjątkowo niestabilnym świecie, twierdzą ekonomiści JP Morgan Asset Management.

Stabilność w systemie finansowym powinna zapewnić wzrost zaufania inwestorom, którzy w przeciwnym razie byliby zaniepokojeni potencjalnym kryzysem płynności, szczególnie w związku ze spadkiem inwestycji – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw powinno pomóc wzmocnić zdrowie gospodarcze i potencjalnie zapobiec rozprzestrzenianiu się daleko idących szkód związanych z rosnącym bezrobociem i spadającymi dochodami. Również zwiększona aktywność Fed powinna wywierać presję na obniżenie rentowności na całej krzywej, wspierając handel i pozycjonowanie obligacji jako aktywa „ubezpieczeniowego”.

Niskie stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie powinny zachęcać do podejmowania ryzyka, ponieważ wyczerpują się możliwości uzyskania dochodu przy bezpiecznych aktywach – podsumowano.

Kurs euro kosztuje już prawie 1,10 USD

Po silnym spadku do poziomu 1,0650 w poniedziałek, kurs pary walutowej EURUSD systematycznie wzrasta. W czwartek notowania znajdują się zaledwie 30 pips od okrągłego poziomu oporu 1,10. Jego trwałe przebicie może oznaczać, iż spadnie presja sprzedających, co otworzy drogę do kolejnych poziomów oporu tj. 1,11, 1,12 oraz 1,15. Z drugiej strony ponowny spadek poniżej 1,08 oznaczałby zakończenie korekty spadkowej z celem na wieloletnie minimum 1,0650.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here