Naga Marketsjerome powell
Jerome Powell, prezes FED

Prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział podczas środowego przesłuchania w Kongresie USA, że kierowany przez niego bank centralny nie zacznie podnosić stóp procentowych, dopóki nie uzna, że jego cele dotyczące maksymalnego zatrudnienia i inflacji zostały osiągnięte.

  • Fed nie będzie spieszył się z podnoszeniem stóp proc.
  • Powell chciałby, aby najpierw inflacja i zatrudnienie osiągnęły zakładane przez bank centralny cele
  • Część osób będzie musiało się przebranżowić

Stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie przez dłuższy czas

Jerome Powell przyznał przed Komisją Usług Finansowych, że Rezerwa Federalna (Fed) nie spieszy się z podniesieniem stóp procentowych czy też ograniczaniem skupu obligacji wykorzystywanego do wywierania presji na obniżenie długoterminowych stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazał on, że kierowana przez niego instytucja nie widzi na razie żadnych oznak wskazujących, by inflacja mogła wymknąć się spod kontroli. Chociaż wzrost cen może przyspieszyć w nadchodzących miesiącach, Powell powiedział, że te wzrosty będą tymczasowe i nie są oznaką długoterminowego zagrożenia.

Powell powiedział, że bank centralny nie zacznie ograniczać miesięcznych zakupów obligacji o wartości 120 mld dolarów, dopóki nie zostanie osiągnięty “znaczący postęp” w realizacji celów Rezerwy Federalnej dotyczących inflacji i zatrudnienia. Oznacza to, że stopy proc. pozostaną na obecnym, rekordów niskim poziomie dopóki inflacja nie przekroczy poziomu 2 proc. a stopa bezrobocia nie spadnie do poziomu definiującego “maksymalne zatrudnienie”.

Powell zauważył ostatnio, że choć oficjalna stopa bezrobocia w USA spadła w styczniu do 6,3 proc., to rzeczywista stopa uwzględniająca miliony osób, które zrezygnowały z szukania pracy. jest bliższa 10 proc.

– Nawet jeśli rynek pracy się poprawi, część z 10 mln osób nadal pozostających bez pracy może mieć trudności ze znalezieniem nowej pracy – wskazał prezes Fed ostrzegając, że również wiele osób, które pracowały w branżach najbardziej dotkniętych pandemią i następującą po niej recesją, będzie musiało znaleźć inne zajęcie. Mowa tu przede wszystkim o takich branżach jak handel detaliczny i turystyka.

Niektórzy ekonomiści twierdzą, że cała gospodarka może w tym roku rosnąć w tempie 6 proc. lub lepszym, po tym jak w zeszłym roku skurczyła się o 3,5 proc., co było najgorszym wynikiem od 1946 roku. Ustawodawcy z partii Republikańskiej naciskali na Powella, aby powiedział, czy uważa, że takie tempo wzrostu jest możliwe, ale odmówił on podania konkretnego celu dla wzrostu produktu krajowego brutto.

– Jest powód do optymizmu w drugiej połowie roku, jeśli uda nam się opanować pandemię – przyznał wymijająco Powell.

Kurs dolara jednym z największych przegranym czwartkowego poranka

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś przed południem w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego.

Dane z godz. 12:10 | Źródło: finviz.com

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz giełdowy | analiza bitcoin | kurs dolara prognoza | maxitrade login | kurs ropa |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFitch potwierdził rating PGNiG na poziomie BBB z perspektywą stabilną
Następny artykułFrank, funt i euro: Kurs par EUR/CHF, USD/CHF, GBP/USD i EUR/USD w obliczu risk-on
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here