Naga MarketsKurs dolara zyskuje kolejny dzień! Przed gospodarką USA długie i niepewne ożywienie, mówi Powell
Jerome Powell, prezes FED

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że amerykańska gospodarka gospodarka ma się coraz lepiej. Jednak do pełnego ożywienia po pandemii koronawirusa jeszcze długa droga. Kurs dolara zyskuje natomiast kolejny dzień z rzędu.

  • Wskaźniki ekonomiczne wykazują poprawę
  • Utrzymanie wirusa pod kontrolą kluczowe dla ożywienia w USA
  • Zatrudnienie i ogólna aktywność gospodarcza wciąż poniżej poziomów sprzed pandemii

Niepewna ścieżka ożywienia

– Wiele wskaźników ekonomicznych wykazuje wyraźną poprawę – oświadczył Powell w poniedziałek w tekście zeznań, które ma złożyć we wtorek przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Aktywność gospodarcza od wydatków gospodarstw domowych po rynek mieszkaniowy wzrosła od czasu, gdy gospodarka osiągnęła dno w drugim kwartale, zauważa Powell. Udało się już odrobić niemal 75 proc. wcześniejszego spadku, częściowo dzięki federalnym wypłatom stymulacyjnym i rozszerzonym zasiłkom dla bezrobotnych.

– Pełne ożywienie może nastąpić tylko wtedy, gdy ludzie są pewni, że można bezpiecznie ponownie zaangażować się w szeroki zakres działań. Droga naprzód będzie zależeć od utrzymania wirusa pod kontrolą i działań politycznych podejmowanych na wszystkich szczeblach władzy – czytamy w pisemnym oświadczeniu Powella.

– Zarówno zatrudnienie, jak i ogólna aktywność gospodarcza pozostają jednak znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii, a dalsza ścieżka jest nadal wysoce niepewna – powiedział szef Fed.

Kurs dolara na poziomach sprzed miesiąca

Wyprzedaż na rynku i obawy o kolejny lockdown umacniają kurs dolara w tym tygodniu. Wczoraj indeks DXY umocnił się o prawie 0,6 proc. i dotarł do kluczowego oporu przy 93,70.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Indeks dolara – wykres dzienny

Dziś dolar dalej zyskuje, co daje szansę na trwałe wybicie wspomnianego wyżej oporu. W przypadku realizacji tego scenariusza, kurs może kierować się do strefy przy 95,00.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here