7 grudnia 2012 14:50.
Dzisiaj EUR/USD znowu spada. Zauważmy jak działają punkty wsparcia. Te nanoszone systematycznie na wykres od kilkunastu sesji, również dzisiaj pisałem o nich w analizie porannej: LINK.
Cena jak zaczarowana odbija się od okolic wsparcia na 1.29450. Po przebiciu wsparcie staje się oporem i znowu jest testowane. To punkt, w którym można otwierać swobodnie shorty z małym Stop Lossem.
Cena nie jest w stanie przebić oporu, idzie dalej w dół, testuje wsparcie bez przebicia. Odbija i tym razem się udaje.
Gdzie zatrzymuje się ruch? Oczywiście dokładnie na kolejnym wsparciu.
Wyznaczanie poziomów wsparcia i oporu, oraz granie na podstawie zachowania się ceny po dotarciu do takich punktów to na prawdę solidne podstawy systemu.
Wszystko widać dokłądnie na wykresie.
Witam.
Jasne. Akurat w przypadku EUR/USD poziomy powstawały na bieżąco. Analizy pokazywałem od ponad miesiąca i zaznaczałem je zwykle na szczytach/dołkach, szczególnie testowanych kilka krotnie. Później kiedy cena przechodziła sobie przez taki poziom bez żadnych reakcji w górę i w dół, poziom kasowałem a nanosiłem go tam gdzie cena rzeczywiście reagowała. Czasami było to również Fibo – szczególnie nakładające się z innym poziomem.
Reasumując akurat te poziomy, które są można sobie na historii również wyznaczyć, ale mogą nie wyglądać tak oczywiście, dlatego że powstawały w trakcie ruchów i na podstawie zachowania ceny po dojściu do nich.
Jeśli będzie jakieś zainteresowanie ;) z przyjemnością pokażę jak wyznaczam poziomy na jakiejś innej parze, której analizy nie robiłem. Również mogę postarać się o oznaczenie fal i zrobienie projekcji Fibo.
Pozdrawiam
Siema, można wiedzieć jak wyznaczasz wsparcia i opory?