whitebit

7 grudnia 2012 14:50.

Dzisiaj EUR/USD znowu spada. Zauważmy jak działają punkty wsparcia. Te nanoszone systematycznie na wykres od kilkunastu sesji, również dzisiaj pisałem o nich w analizie porannej: LINK.

Cena jak zaczarowana odbija się od okolic wsparcia na 1.29450. Po przebiciu wsparcie staje się oporem i znowu jest testowane. To punkt, w którym można otwierać swobodnie shorty z małym Stop Lossem.

Cena nie jest w stanie przebić oporu, idzie dalej w dół, testuje wsparcie bez przebicia. Odbija i tym razem się udaje.

Gdzie zatrzymuje się ruch? Oczywiście dokładnie na kolejnym wsparciu.

Wyznaczanie poziomów wsparcia i oporu, oraz granie na podstawie zachowania się ceny po dotarciu do takich punktów to na prawdę solidne podstawy systemu.

Wszystko widać dokłądnie na wykresie.

Potwierdzenie, że poziomy S/R działają

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

2 KOMENTARZE

  1. Witam.

    Jasne. Akurat w przypadku EUR/USD poziomy powstawały na bieżąco. Analizy pokazywałem od ponad miesiąca i zaznaczałem je zwykle na szczytach/dołkach, szczególnie testowanych kilka krotnie. Później kiedy cena przechodziła sobie przez taki poziom bez żadnych reakcji w górę i w dół, poziom kasowałem a nanosiłem go tam gdzie cena rzeczywiście reagowała. Czasami było to również Fibo – szczególnie nakładające się z innym poziomem.
    Reasumując akurat te poziomy, które są można sobie na historii również wyznaczyć, ale mogą nie wyglądać tak oczywiście, dlatego że powstawały w trakcie ruchów i na podstawie zachowania ceny po dojściu do nich.
    Jeśli będzie jakieś zainteresowanie ;) z przyjemnością pokażę jak wyznaczam poziomy na jakiejś innej parze, której analizy nie robiłem. Również mogę postarać się o oznaczenie fal i zrobienie projekcji Fibo.
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj