Naga MarketsPotrójny szczyt na wykresie WIG20?Ubiegły tydzień, będący jednocześnie drugim tygodniem lipca przyniósł ze sobą spadki na warszawskich indeksach, połączone ze spadkiem zmienności i obrotów na całej giełdzie papierów wartościowych. Nie można tego samego powiedzieć o mniejszych spółkach, które radziły sobie całkiem nieźle. Na małej giełdzie – New Connect panował szał zakupów. Spółki drożały po kilkadziesiąt procent, nawet w ciągu jednej sesji.

  • WIG20 zyskuje w poniedziałek o 14:25 0,7%, kurs wynosi 1809 punktów.
  • Czy kurs indeksu będzie trzeci już raz testował opór w okolicach 1840 punktów?
  • W poniedziałek mocno zyskują walory KGHM. Spółka osiągnęła 108 zł. (+6,03%).

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 zmierza w kierunku 1840 punktów?

9 czerwca, 23 czerwca i 6 lipca to daty kolejnych sesji, podczas których indeks WIG20 wyznaczał ostatnio lokalne maksima. Warto zauważyć tutaj, że każde kolejne położone jest nieznacznie niżej od poprzedniego. Taki stan rzeczy pozwala na dwie możliwe interpretacje: można mówić o formacji potrójnego szczytu, ewentualnie o zniżkującym trójkącie ograniczonym od dołu wsparciem w okolicach 1735 pkt.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Notowania indeksu WIG20 z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Każdy z omawianych scenariuszy ma jednak wspólny mianownik. Jest nim ryzyko spadku, które jest potęgowane. Jak pokazuje historia, spadek zmienności często poprzedza jej mocny skok. Pytanie tylko, w którą stronę ten skok będzie miał miejsce? Kluczowe będzie to, jaki poziom zostanie pokonany. Od góry popyt ogranicza wspomniany potrójny szczyt i okolice 1840 punktów, a od dołu wsparcie na poziomie 1735 punktów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here