Naga MarketsCzwartkowy poranek nie był zbyt łaskawy dla dolara australijskiego. W godzinach wczesnoporannych kurs australijskiej waluty zaliczył bowiem dynamiczną wyprzedaż w relacji do zdecydowanej większości popularnych walut. Jedynie wobec dolara nowozelandzkiego no odnotowano ponadprzeciętnej zmienności. Osłabienie AUD było reakcją na eskalację napięć geopolitycznych z Chinami.

  • Kurs dolara australijskiego spadł o poranku w relacji do zdecydowanej większości walut G8
  • Inwestorzy zareagowali na eskalację napięć między Chinami i Australią
  • AUD nie pomógł nawet wzrost notowań surowców

Eskalują napięcia między Chinami i Australią

Dolar australijski osłabił się w stosunku do wszystkich swoich głównych partnerów po tym, jak Chiny wstrzymały strategiczny dialog gospodarczy z Australią, którego celem wzmocnienie stosunków gospodarczych i handlowych miedzy tymi krajami. Działania Chin są odwetem za upomnienia kierowane przez Australię w związku z łamaniem przez Państwo Środka praw człowieka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem strategów waluta może dalej spadać, jeśli Pekin wprowadzi kolejne restrykcje, które mogą jeszcze bardziej nadwyrężyć relacje. Ekonomiści dostrzegają, iż sytuacja stała się na tyle poważna, że nawet wzrost surowców nie był wstanie złagodzić wyprzedaży AUD.

– Każde oficjalne oświadczenie rządu chińskiego, które ma na celu dalsze osłabienie relacji z Australią, jest negatywne dla australijskiego eksportu, a tym samym dla dolara australijskiego – wskazuje Sean Callow, strateg w Westpac Banking Corp.

AUD spadł o 57 pips

Spoglądając na notowania pary walutowej AUD/USD zauważymy, że w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut, kurs dolara australijskiego wobec dolara amerykańskiego osunął się o ponad 57 pips. Tendencja ta nie trwała jednak zbyt długo i zdecydowana większość tego spadku zostałą już przez rynek odpracowana.

AUDUSD M5

Ekonomiści Goldman Sachs spodziewają się jednak w najbliższym czasie spadku notowań rudy żelaza, co będzie negatywne dla AUD.

Nieco bardziej optymistycznie przyszłość dolara australijskiego prognozują natomiast stratedzy Bank of America (BofA), którzy twierdzą, że wyższe ceny surowców są tylko nieznacznie wyceniane w walutach powiązanych z surowcami. Ich zdaniem, w miarę dalszego wzrostu cen surowców waluty te będą prawdopodobnie rosły.

Autor poleca również:

invest

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania giełdowe pgnig | dolar online | bitcoin wykresy | wykres kursu bitcoina | co to jest kod blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM ZANAM podwoił zysk netto do rekordowych 20,6 mln zł w 2020 roku
Następny artykułJeff Bezos sprzedaje akcje Amazon o wartości około 2,5 mld USD. Szykuje sięna więcej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here