Naga MarketsNa przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie pisaliśmy o giełdach kryptowalut, które padły ofiarami hakerów. W dniu wczorajszym ofiarą potężnego cyberataku DDoS podła natomiast Giełda Papierów Wartościowych NZX w Nowej Zelandii. Działanie cyberprzestępców sparaliżowało działanie giełdy, na której notowania wstrzymywane są już drugi dzień z rzędu.

Hakerzy odcięli nowozelandzką giełdę od internetu

Wskutek działań hakerów, nowozelandzka Giełda Papierów Wartościowych NZX, której siedziba mieści się w Wellington, została odcięta od łączności z internetem. Niektóre z połączeń, z których korzystają inwestorzy, zostały po czasie przywrócone, jednakże w wyniku incydentu doszło do częściowego wstrzymania obrotu. Przedstawiciele giełdy wskazują, że obrót zostanie wznowiony w środę, po godzinie 15:00 lokalnego czasu.

Incydent ten rodzi jednak wiele pytań o bezpieczeństwo infrastruktury i systemów, z których korzystają giełdy na całym świecie.

Zdaniem NZX, za atakiem DDoS stoją zagraniczni hakerzy, którzy mieli rzekomo działać na zlecenie obcego państwa. Brytyjski dziennik “Guardian” wskazuje, że cyberatak na nowozelandzką giełdę to kolejny incydent w serii operacji cyberprzestępców wymierzonych w instytucje rządowe oraz podmioty sektora prywatnego, które były realizowane w pobliskiej Australii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrader z przeszłością w Navy SEALs ujawnił skandal w funduszu hedgingowym
Następny artykułDrukowanie Fedu stwarza okazję dla potężnej hossy Bitcoina (BTC)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here