Naga MarketsCzwartkowa zmienność przyniosła nam przed końcem tygodnia rozrysowanie bardzo ciekawych świec dziennych na notowaniach GBP/USD oraz EUR/USD. Wywołana była przede wszystkim danymi makroekonomicznymi oraz posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego.


GBP/USD – podwójna formacja

Na notowania popularnego Kabla rozrysowało się coś co Nial Fuller określiłby mianem inside + pin bar fakey breakout combo. Mówiąc prościej chodzi po prostu o formację inside bar (dwie pierwsze świece), która została fałszywie wybita przez niezwykle długiego pin bara – znajdującego się pod 23.6% zniesienia Fibo oraz pod spadkową linią trendu rysowaną od lutego. Można by też przeciągnąć tutaj horyzontalny opór po maksimum świecy z 11 marca, które pod koniec ubiegłego miesiąca wywołało spadki o 450 pipsów:

GBPUSD D1 - pin bar fałszywie wybija formację inside bar
GBPUSD D1 – pin bar fałszywie wybija formację inside bar

Powalcz o 30 tysięcy złotych w konkursie TMS Brokers – zabawa na rachunkach demonstracyjnych! >>

Bezpieczny cel to połączenie dołków styczniowych (1.4117), które stanowiły istotne wsparcie w marcu ze wzrostową linią trendu.

EUR/USD – niezwykle długi knot

W związku z wczorajszym posiedzeniem ECB, euro na początku wzrastało, jednak konferencja prasowa – i między innymi zapowiedź TLTRO2 – doprowadziła do przechylenia szali na korzyść niedźwiedzi. Price Action na EUR/USD w kwietniu jest jednak bardzo rwane i ciężko stwierdzić, czy pin bar testujący szczyty lutowo-marcowe w strefie 1.13765-1.1341 będzie rzeczywiście w stanie odwrócić sytuację na korzyść niedźwiedzi. Z całą pewnością zamknięcie pod obecnym Fibo – 61.8% pozwoli uwierzyć, że szansa takowa się pojawi. Dodatkowo sprzedający powinni uważać na linię trendu rysowaną od marca zeszłego roku.

EUR/USD D1 - pin bar będący pokłosiem czwartkowego posiedzenia ECB
EUR/USD D1 – pin bar będący pokłosiem czwartkowego posiedzenia ECB


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here