Naga MarketsTD-bank-logo-RatehubW dzisiejszej nocie skierowanej do swoich klientów, TD Bank zwraca uwagę na potencjalne reakcje EUR/USD odnośnie dzisiejszych decyzji polityki monetarnej ECB oraz konferencji z udziałem prezesa Mario Draghi’ego.


Decyzja w sprawie stóp procentowych

Analitycy TD Bank są przekonani, że stopy procentowe podczas dzisiejszego posiedzenia zostaną pozostawione bez zmian. W związku z tym o 13:45 kiedy poznamy decyzję odnośnie stóp nie powinniśmy widzieć poważniejszej reakcji EUR/USD.

Oświadczenie polityki monetarnej

80% szans na brak poważniejszych zmian w stosunku do oświadczenia marcowego – ewentualne wzrosty na EUR/USD nie przekroczą 1.0715. Gdyby natomiast Europejski Bank Centralny w swojej retoryce wyraźnie wskazywał na poprawę koniunktury gospodarczej wtedy euro do dolara powinno przebić 1.0715 i poruszać się w okolicach 1.08.

Z drugiej jednak strony Europejski Bank Centralny może zasugerować, że na wyciąganie jakichkolwiek wniosków po wprowadzeniu QE jest jak na razie zbyt wcześnie. Wtedy EUR/USD delikatnie się osunie, jednak nie będzie w stanie pokonać dołków z  13 kwietnia (1.0521).

Konferencja prasowa Mario Draghi’ego

Prezes Europejskiego Banku Centralnego utrzyma swój optymistyczny, jednak ostrożny ton. Po raz kolejny powtórzy, że bank centralny kontroluje przebieg programu QE i zapewni, że w Europie wystarczy obligacji do obsługi działań związanych z luzowaniem i skupem aktywów.

Pytany o Grecję prezes ECB nie udzieli żadnych konkretnych odpowiedzi, próbując uniknąć dyskusji na ten temat. W przypadku realizacji takiego scenariusza EUR/USD powinno delikatnie się osunąć, jednak ponownie bez szans na pokonanie dołka 1.0521.

Trzy najistotniejsze poziomy do obserwowania dzisiaj zaznaczono na wykresie:

EURUSDH4 15.04

Więcej rekomendacji, oraz informacji na temat aktualnych pozycji dużych graczy znajduje się na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here