Naga Marketsfinancial-crisis, kryzys, recesjaZdaniem ekonomistów rozejm i potencjalna umowa handlowa Stanów z Chinami nie jest ekonomicznym punktem zwrotnym by zapobiec recesji w USA w ciągu najbliższych dwóch lat. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Trump zrobi wszystko, aby nie doszło do recesji?

Mediana prawdopodobieństwa recesji w USA w ciągu najbliższych 12 miesięcy wzrosła do 35% z 30% przewidywanych miesiąc temu – jest to najwyższy odsetek w tej ekspansji gospodarczej.

 Prognozują też spadek PKB USA do 1,6-1,7% r/r, poniżej oficjalnej prognozy na poziomie 2,0% r/r. Ratunkiem przed recesją w 2020 roku ma być przewidywana obniżka stóp procentowych przez FED w przyszłym tygodniu oraz stymulacja fiskalna w przyszłym roku – oznajmił Bogusz Kasowski.

Generalnie w ciągu 6 najbliższych kwartałów jest możliwa recesja, spowolnienie w USA, co się przeleje na cały świat. Myślę, że amerykanie, zwłaszcza Trump będą robili wszystko, aby to spowolnienie nie dotknęło Stanów Zjednoczonych przed listopadem – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCADCHF – nowe wsparcie w okolicach 0,7560
Następny artykułBitcoin poniżej 8000 USD – przyczyny i skutki ostatnich skoków waluty
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here