Naga MarketsPięść rozbijająca znak dolaraKurs dolara osłabia się kolejny dzień z rzędu wobec walut z koszyka USDX. Jako powód upatruje się niższą rentowność amerykańskich obligacji po słabych danych z rynku nieruchomości oraz potencjalną obniżkę stóp procentowych w przyszłym tygodniu, której oczekują rynki.

Obniżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną (Fed) o 25 punktów bazowych na lipcowym posiedzeniu jest już niemal przesądzona. Inwestorzy jednak mają na celowniku bardziej śmiałe posunięcie ze strony Fedu, a mianowicie cięcie stóp o 50 pb.

50 czy 25?

Pytanie o to, jak znaczna będzie obniżka stóp procentowych zadaje sobie Ulrich Leuchtmann, szef działu badań walut w Commerzbanku:
„Z pewnością widzimy więcej konkretnych sygnałów płynących zarówno z Fedu, jak i EBC, jeśli chodzi o politykę łagodzenia polityki pieniężnej, pozostaje zatem tylko pytanie, o ile Fed obniży stopy w przyszłym tygodniu”.

Zobacz też: Rajd dolara kanadyjskiego ma się ku końcowi, twierdzą analitycy

Z kolei stratedzy z Morgan Stanley zauważają szansę na cięcie stóp o 50 punktów bazowych z uwagi na słabe prognozy dla bardziej ryzykownych aktywów, które wiążą się z rozczarowującymi raportami dotyczącymi zysków spółek w USA oraz pogorszeniu perspektyw dla światowego handlu.

Indeks dolara (USDX) ograniczony przez opór

Notowania indeksu dolara (USDX) dotarły w drugim tygodniu lipca o istotnego obszaru oporu w obrębie poziomu 97,20. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, opór sprawdził się w swej roli, ponieważ cena odbiła dynamicznie do okolic 96,40, gdzie znalazła wsparcie.

Obecnie kurs indeksu pozostaje w zakresie między wspomnianymi wyżej poziomami wsparcia i oporu. W tym tygodniu kupujący próbowali windować notowania dolara z powrotem do 97,20, jednakże jak dotąd poziom ten pozostaje nieosiągalny.

Kurs indeksu dolara (USDX) wykres 4-godzinny - 18 lipca 2019
Kurs indeksu dolara (USDX) wykres 4-godzinny – 18 lipca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here