Naga MarketsWskaźnik aktywności w sektorze dużych producentów w Japonii spadł do 12 wobec 17 poprzednio. Liczba ta oznaczona gwałtowne pogorszenie się nastrojów po niedawnym wzroście podatku od sprzedaży. Wynik był dużo gorszy od prognoz ekonomistów, którzy oczekiwali 15.

 Indeks Tankan to raport publikowany przez Bank Centralny Japonii, odzwierciedlający nastroje przedsiębiorców. Wyraża on różnicę pomiędzy liczbą japońskich firm, które pozytywnie oceniają sytuację gospodarczą, a tymi które mają negatywną ocenę. Przegląd opiera się na ocenie ponad 800 firm, przedsiębiorstw i instytucji w następujących parametrach ekonomicznych: warunki biznesowe,produkcji ,podaży i popytu, poziom cen,dochody,bezpośrednich inwestycji,zatrudnienia,warunki podatkowe.

Z punktu widzenia analizy technicznej na wykresie czterogodzinnym (H4), kurs pary USDJPY po spadku do poziomu 101.60 utworzył potencjalną fale pierwszą. Po ukształtowaniu korekty fali drugiej na poziomie 102.35, który stanowi 61,8% zniesienia wewnętrznego Fibonacciego fali pierwszej kurs tworzy potencjalną falę trzecią, której modelowy zasięg znajduje się na poziomie 100.83, który wynika z 161% zniesienia zewnętrznego Fibonacciego fali pierwszej.

Autor analizy: Artur Wesołowski

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here