Naga Markets
Co o godzinie 13:00 zaprezentuje nam Mark Carney i spółka?
Co o godzinie 13:00 zaprezentuje nam Mark Carney i spółka?

W czwartek (9 października) o godzinie 13:00 członkowie Banku Anglii (BoE) opublikują rezultaty swojego posiedzenia. Rynki skupią się przede wszystkim na zmianach w programie skupu aktywów (konsensus 375 mld funtów) i głównej stopy procentowej (konsensus 0.5%) oraz na oświadczeniu dot. polityki monetarnej.

Zespół Comparic zebrał w jednym miejscu prognozy największych banków. Jeżeli jesteście ciekawi jakie opinie na temat dzisiejszego posiedzenia Bank of England posiada Goldman, BofA, Credit Agricole i inni, to serdecznie zapraszamy do dalszej lektury.Goldman Sachs

Bank spodziewa się utrzymania stóp na niezmienionym poziomie. Opinię podziela również w przypadku skupu aktywów – 375 miliardów funtów zostanie utrzymane na następny miesiąc.

Bank of America Merrill Lynch

Zgodnie z oczekiwaniami Bank Anglii zachowa stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Nikt nie spodziewa się również, że któryś z członków BoE dołączy do panów Weale’a oraz McCafferty’ego w próbie przeforsowania natychmiastowego podniesienia stóp o 25 punktów bazowych.

Zdaniem BofA słabsze wyniki stopnia partycypacji oraz średniej ilości przepracowanych godzin na rynku pracy mogą świadczyć o silniejszym osunięciu gospodarki niż wspominane przez BoE w sierpniowym raporcie inflacyjnym 1%.

Nie możemy jednocześnie zapominać, że wzrost zarobków na poziomie 0.7% jest dla Banku Anglii mocno niezadowalający – daleko od oczekiwanej średniej na poziomie 4%. BoE bierze ten czynnik jako jeden z ważniejszych elementów oceny presji inflacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że rynek w ostatnim czasie nie wspierał zapędów zacieśniających i na podwyżkę stóp jeszcze poczekamy.

Barclays

Czy BoE rzeczywiście nie opublikuje oświadczenia po dzisiejszym posiedzeniu?
Czy BoE rzeczywiście nie opublikuje oświadczenia po dzisiejszym posiedzeniu?

Bank Anglii podczas czwartkowego spotkania utrzyma stopę procentową na niezmienionym poziomie (0.5%), jednocześnie nie publikując dodatkowego oświadczenia. W związku z tym będziemy musieli poczekać na minutes (22 października), aby uzyskać nowe informacje na temat rynkowych opinii członków MPC.

Warto przypomnieć, że Barclays spodziewa się zdecydowanie szybszej podwyżki stóp niż podaje ogólny rynkowy konsensus. Pierwsza podwyżka ma mieć miejsce już w listopadzie (+25p.b.), kolejne następować natomiast co kwartał.

XTB

Credit Agricole

W związku z inflacją nierealizującą wcześniejszych założeń i ryzykiem spadków w strefie euro, Bank of England podczas dzisiejszego posiedzenia pozostawi stopę procentową i poziom skupu aktywów na niezmienionych poziomach.

Analitycy CA nadal wychodzą z założenia, że pierwsza podwyżka stóp będzie miała miejsce w Q1 2015. Prognozy dla głównych stóp procentowych zależą przede wszystkim od perspektyw zmian przyszłych kosztów pracy. Równie duże znaczenie ma tutaj nie tylko wzrost wynagrodzeń, ale również produktywności. W związku z tym sama poprawa sytuacji materialnej gospodarstw domowych nie musi od razu przełożyć się na podwyżkę stóp.

Większość dużych banków podziela zdanie, że stopa BoE i poziom skupu aktywów zostaną nienaruszone. Co więcej wymiar posiedzenia będzie na tyle zbliżony do wrześniowego, że Bank Anglii może zdecydować się na niepublikowanie oficjalnego oświadczenia.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here