Naga MarketsSiedziba Banku Anglii
Siedziba Banku Anglii

Na łamach programu „Portfel Polaka” w Comparic24.TV Krzysztof Kamiński wraz z gościem programu Maciejem Przygórzewskim poruszył kwestie ostatniego posiedzenia BoE. Dwóch z 9 członków MPC głosowało za obniżką stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu. Rynek zakładał, że wszyscy zagłosują za pozostawieniem stóp na niezmienionym poziomie. W jaki sposób wpłynęło to na GBPPLN? Dodatkowo rozmawiano o nowej przewodniczącej EBC Christine Lagarde oraz tego czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się zmiany retoryki ze strony tego banku centralnego. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości gospodarczych z Polski, Europy i świata. Sprawdź bieżące wydarzenia w świecie finansów.


Bank Anglii oczekuje na więcej jasności w kwestii Brexitu i wyborów

Bank Anglii znajduje się w ciekawej sytuacji. Wszyscy oczekują, że obniży stopy, natomiast bank czeka z tą decyzją na wyjaśnienie sytuacji Brexitu. Wczoraj z 9 członków MPC, dwóch głosowało za obniżką stóp o 25 pb., co pokazuje, że część decydentów widząc słabsze dane makroekonomiczne już teraz podejmuje decyzje, aby stymulować gospodarkę tańszym kredytem. Po wczorajszym posiedzeniu było widać, że rynki rozpoczęły sprzedawać funta. Kurs GBPPLN pozostawał bardzo wysoko w ostatnich tygodniach, poniżej psychologicznego poziomu 5,00, a wczorajsza sesja przyniosła osłabienie notowań poniżej 4,93 zł – zauważył gość programu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie Przygórzewskiego obecnie najważniejszą kwestią są wybory powszechne w Wielkiej Brytanii, które odbędą się już 12 grudnia. Funt dodatkowo może reagować na wyniki sondaży.

Sondaże będą wskazywać dwa istotne elementy. Jeden będzie mówił o tym czy uda się wyłonić większościowy rząd. Im bardziej będzie to szło w stronę stabilności tym lepiej dla funta. Drugi będzie mówił o tym, że im bardziej rząd będzie bardziej konserwatywny tym gorzej dla funta – oznajmił Maciej Przygórzewski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here