Naga MarketsBitcoinZakup złota powinien pomóc inwestorom kryptowalut zabezpieczyć się przed ryzykiem wysoce niestabilnych cen wirtualnych walut, takich jak Bitcoin, uważa dyrektor generalny Newcrest Mining. Sandeep Biswas stwierdził, że ​​żółty kruszec to inna klasa inwestycji i może skutecznie pomóc w dywersyfikacji portfela. Tymczasem najpopularniejsza kryptowaluta wzrasta w czwartek i ponownie kosztuje ponad 46 000 USD.

  • Żółty kruszec to inna klasa inwestycji i jest mniej zmienny niż wirtualne waluty
  • Trend wzrostowy cen złota pozostaje silny w obliczu globalnej inflacji i drukowania pieniędzy
  • Paraboliczny wzrost Bitcoina pod koniec 2020 roku nie powinien zaszkodzić tradycyjnym aktywom, takim jak złoto

BTC: roczna zmienność Bitcoina gwałtownie wzrosła w ostatnich latach

Jeśli interesujesz się kryptowalutami, powinieneś rozważyć zakup złota – powiedział Biswas w czwartek w wywiadzie dla Bloomberg TV, podkreślając, że żółty kruszec jest mniej zmienny niż wirtualne waluty. Według szefa Newcrest Mining złoto to też inna klasa inwestycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
To namacalny zasób: możesz go dotknąć, poczuć, możesz go uformować i zrobić z niego biżuterię, cokolwiek zechcesz. Jest go tylko tyle, ile zostanie znalezione […], podczas gdy kryptowaluty, poza wyjątkami, nie mają ograniczonej podaży – dodał.

Szef krypto-kopalni powiedział, że trend wzrostowy cen złota pozostaje silny w obliczu globalnej inflacji i drukowania pieniędzy wywołanych przez rządowe programy stymulacyjne mające na celu walkę z lockdownem na całym świecie.

Uwagi Biswasa pojawiają się podczas sporego wzrostu zmienności na rynkach kryptowalut. Po przełamaniu nowego rekordowego rekordu ponad 48 000 USD 9 lutego, Bitcoin odnotował korektę, a jego cena spadła poniżej 44 000 USD w środę. Roczna zmienność Bitcoina gwałtownie wzrosła w ostatnich latach, niemal dotykając poziomów zmienności odnotowanych podczas „Czarnego Czwartku”, kiedy cena najpopularniejszej kryptowaluty spadła o 40% w ciągu kilku dni z 9 000 do 5 200 USD.

W obliczu bardzo niestabilnych ruchów na rynku wirtualnych walut, złoto stale rośnie w obliczu słabnącego dolara amerykańskiego przez nadzieje na pakiet stymulacyjny z USA. W grudniu 2020 roku amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs zasugerował, że paraboliczny wzrost Bitcoina pod koniec 2020 roku nie powinien zaszkodzić tradycyjnym aktywom, takim jak złoto.

Nie widzimy dowodów na to, że wzrost Bitcoina kanibalizuje hossę złota i wierzymy, że te dwa aktywa mogą współistnieć – podsumował bank.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina (BTC) ponownie przy maksimach

Notowania BTC/USD wzrastają w czwartek wczesnym popołudniem ponad 3,5% ponownie wspinając się powyżej poziomu 46 000 USD. Przebicie historycznego szczytu 48 216 USD otworzyłoby drogę w kierunku okrągłego poziomu 50 000 USD. Z drugiej strony główny poziom wsparcia stanowi dotychczasowe maksimum 42 000 USD. Dopiero spadek poniżej tego poziomu mógłby doprowadzić do głębszej korekty.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd online | dax online | s&p 500 index | prognozy btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here