Naga Markets


Logo PKN OrlenSpółka PKN Orlen poinformowała w czwartek, że rozpoczyna nowy program lojalnościowy, w ramach którego posiadacze akcji giganta paliwowego będą mogli skorzystać z rabatowych cen podczas tankowania swoich pojazdów. Jest to największy do tej pory program rabatów dla inwestorów detalicznych w historii działalności Giełdy Papierów Wartościowych (GPW).


Benefity przyciągną inwestorów podobnie jak dywidenda?

O najnowszych planach PKN Orlen jako pierwsza informowała Rzeczpospolita. Daniel Obajte, prezes spółki w wywiadzie dla RP informuje o starcie akcji „Orlen w Portfelu” w ramach, której posiadacze akcji mogą liczyć na 10-15 groszy rabatu podczas zakupów paliwowych. Program rabatowy to jednak jedynie dodatek do szerszej akcji edukacyjnej mającej na celu spopularyzowanie wśród Polaków wiedzy dotyczącej rynków kapitałowych oraz budowania lepszych relacji z długoterminowymi inwestorami detalicznymi.

Jak zapewnia Obajta, posiadacze akcji Orlenu będą mogli na stacjach benzynowych spółki liczyć również na dodatkowe promocje, którymi ma zostać objęty asortyment poszczególnych stacji. Jak na razie uruchomiono część benefitową programu, w 2019 roku wystartuje Akademia Inwestowania, w przyszłości zwiększana ma być liczba korzyści dla inwestorów indywidualnych.

„Jesteśmy jednym z największych emitentów na GPW i dlatego czujemy się współodpowiedzialni za rozwój rynku kapitałowego w Polsce. Stąd decyzja o uruchomieniu pionierskiego programu „Orlen w portfelu” – stwierdził D. Obajtek w rozmowie z RP.


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zatankuj do portfela 50 akcji PKN Orlen i skorzystaj z rabatu

Zgodnie z wymogami programu rabatowego, chcąc płacić mniej za paliwo inwestor będzie musiał posiadać w swoim portfelu co najmniej 50 akcji (przez okres minimum miesiąca). W środę notowania PKN Orlen zamykały się na poziomie 97,8 zł, w związku z tym za wspomniany pakiet trzeba zapłacić 4890 zł.

Po spełnieniu warunków na jednej z 1774 stacji koncernu będzie można uzyskać 10 gr zniżki przy zakupie litra paliwa Efecta, 15 gr zniżki tankując paliwo Verva i 10% rabatu przy zakupach pozapaliwowych.


Notowania PKN Orlen w trakcie czwartkowej sesji drugi dzień z rzędu testują maksima miesięczne na 99,40, które zdają się tworzyć istotną strefę oporu.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here