Naga MarketsxrpSędzia okręgowa Stanów Zjednoczonych – Analisa Torres orzekła, że posiadacze tokenów przynależnych do Ripple będą mogli zabrać głos w sprawie zarzutów postawionych tej firmie przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Możliwość wypowiedzi dostanie sześciu inwestorów XRP.  Zostaną oni poproszeni o przedstawienie swoich opinii w niektórych kwestiach prawnych dotyczących pozwu. 

Posiadacze XRP zdobyli status amicus curiae

Batalia między Ripple Labs a SEC toczy się od dłuższego czasu. W ubiegłym roku amerykańska komisja wystosowała przeciwko tej firmie pozew o dopuszczenie się sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. Organ ten zakwalifikował tokeny XRP pod tę kategorię. Wielu członków społeczności kryptowalutowej oburzyło się krokami podjętymi przez SEC. Sami inwestorzy tokenów przynależnych do projektu Ripple stwierdzili, że pozew dotyczy również ich, dlatego też chcieliby dostać możliwość ochrony własnych interesów. 

Sędzia okręgowa Stanów Zjednoczonych – Analisa Torres wydała orzeczenie zezwalające posiadaczom XRP na zabranie głosu w sprawie zarzutów wystosowanych przez amerykańską komisję. Swoją opinię będzie mogło wyrazić sześciu inwestorów siódmego co do wielkości projektu kryptowalutowego.

Wszyscy zostaliśmy dzisiaj nagrodzeni statusem amicus!” – napisał na Twitterze John Deaton z kancelarii prawnej Deaton reprezentujący posiadaczy XRP. Termin, o którym wspomniał, odnosi się do osób bądź organizacji niebędących stroną postępowania oferujących sądowi w sposób dobrowolny swoją opinię prawną lub inną powiązaną. 

Mimo uzyskania statusu amicus curiae, społeczność skupiona wokół projektu Ripple nie będzie mogła bezpośrednio interweniować w sprawę. Analisa Torres argumentowała odrzucony wniosek tym, że „nadmiernie opóźniłoby to działanie”.

Wiele niejasności

SEC skierowało pozew przeciwko Ripple Labs oraz jej dyrektorom generalnym w grudniu 2020 r. Amerykańska komisja stwierdziła, iż firma ta prowadziła sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych o wartości 1,3  mld. USD od 2013 r.  

Osoby stojące za projektem Ripple nie zgodziły się z wydaną opinią. Jego kierownictwo twierdzi, że XRP jest wykorzystywane, jako waluta cyfrowa tak samo, jak bitcoin (BTC), czy ether (ETH).

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here