Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCMimo, że najstarsza z kryptowalut ma już ponad 10 lat, to rynek ten wciąż uważa się za stosunkowo młody. Fakt ten w połączeniu z ponadprzeciętną zmiennością, jaką charakteryzują się cyfrowe aktywa sprawia, że dla wielu jest to inwestycja podwyższonego ryzyka. Czy faktycznie inwestowanie w BTC jest bardzo ryzykowne? Jak długo trzeba czekać na osiągnięcie zadowalającej stopy zwrotu?


Bitcoin to “złota” inwestycja

Spoglądając na dane prezentowane przez serwis Coin Dance dojść można do wniosku, że inwestowanie w BTC jest niezwykle bezpieczną formą lokowania swoich środków. Okazuje się bowiem, że jedynie osoby, które podjęły decyzje inwestycyjną miesiąc temu narażone były na straty. Osoby cierpliwe, które są skłonne poczekać z realizacją zysków pół roku i dłużej mogą natomiast cieszyć się zadowalającymi stopami zwrotu z inwestycji sięgającymi nawet 195,717.51%

Stopa zwrotu z inwestycji w BTC - 9.09.2019 r.

Bitcoin bezpieczną przystanią?

Za wyższością inwestycji długoterminowych nad chwilowymi spekulacjami przemawia także analiza, którą na twitterze opublikował BitcoinEconomics.io. Wynika z niej bowiem, że aby osiągnąć pewny zysk z inwestycji w BTC, kryptowalutę należy trzymać w swoim portfelu maksymalnie 1335 dni lub 3 lata i 8 miesięcy.

Autorzy analizy zwracają uwagę, że 1335 dni to 3,65 roku a więc jest to okres zauważalnie zbliżony do 4 letniego cyklu, po którym następuje kolejne zmniejszenie nagrody dla górników.

Wskazują oni również, że aby uzyskać 75% pewności na osiągnięcie zysku z inwestycji w BTC, należy trzymać kryptowalutę w swoim portfelu przez 317 dni. Inwestycja 827-dniowa zwiększa prawdopodobieństwo na osiągnięcie zysku do 95%. Dla porównania, aby móc liczyć na 100% zysk z inwestycji w S&P 500, należy czekać aż 23 lata. Okazuje się więc, że w tym porównaniu Bitcoin wypada niezwykle pozytywnie.

Wykres prawdę Ci powie?

Mówimy tu o 100% “pewności”. Zastanówmy się zatem na jakiej podstawie ów teza została wysnuta. Mówiąc o 100% pewnym zysku autorzy analizy mieli na myśli okres od listopada 2013 r. do lutego 2017 roku, kiedy to BTC najpierw osiągnął wycenę na poziomie 1163 USD, a następnie osunął się według różnych źródeł od niemal 87% do nawet 93%. Okres potrzebny do ponownego osiągnięcia wycena na poziomie z listopada 2013 r. to właśnie wspomniane 1335 dni.

W związku z powyższym, przedstawione założenie nie daje nam podstaw by być 100% pewnym, iż w przyszłości rynek ten zachowywać się będzie podobnie. Opisana powyżej sytuacja zdarzyła się bowiem jedynie raz. W przypadku innych “pęknięć bańki” i spektakularnych spadków, okresy potrzebne na odzyskanie wcześniejszych wycen były za każdym razem inne. Nie pozwala to zatem twierdzić, że 1335 dni to najdłuższy, wymagany termin inwestycji gwarantujący zyski. Należy również pamiętać, że w tej analizie analizuje się wyłącznie szansę zysku, a nie jego skalę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSrebro z celem 17,7$. Kurs ropy z potencjałem 60. Co ze złotem?
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – kurs funta (GBP) największym wygranym sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here