Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCNa przestrzeni ostatnich dni obserwowaliśmy ponadprzeciętną aprecjację Bitcoina. Tylko od 11 do 27 grudnia cena BTC wzrosła bowiem o ponad 10 800 USD, co stanowiło dokładnie 61,52 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania najstarszej z walut wirtualnych na moment znalazły się nawet powyżej 28 tys. USD. Kryptoanalityk Michaël van de Poppe uważa, że Bitcoin jest gotów by osiągnąć wycenę na poziomie 40 000 USD.

  • Cena BTC osiągnęła najwyższy poziom w historii
  • Notowania BTC mogą wzrosnąć do 40 tys. USD
  • Znany analityk ostrzega przed dynamicznymi spadkami BTC

Bitcoin najdroższy w historii

Znany analityk rynku kryptowalut zwraca uwagę, że mimo, iż cena BTC znajduje się obecnie ponad 7 000 USD (35,89 proc.) powyżej szczytów z grudnia 2017 roku (a w skrajnym momencie znajdowała się ona ponad 8 700 USD, tj. 44,30 proc. wyżej), to jednak obecne wzrosty są zgoła inne niż tendencja, którą obserwowaliśmy przed trzema laty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena BTC może wzrosnąć do 40 tys. USD

Wskazuje on, że szum w handlu detalicznym nie jest nawet zbliżony do tego, co działo się w drugiej połowie 2017 roku. Fakt ten sprawia, że cena BTC mogłaby w najbliższym czasie wzrosnąć do 40 000 USD, bądź nawet jeszcze wyżej.

Równocześnie, Michaël van de Poppe ostrzega, że BTC może zaliczyć bardzo dynamiczne spadki. Przypomina on bowiem, że bardzo dynamiczne, wręcz pionowe wzrosty często kończą się szybką korektą. W jego ocenie, jednym z powodów takich spadków może być wymiana posiadanych przez inwestorów BTC na Altcoiny, co z kolei mogłoby przyczynić się do wzrostu notowań tych drugich.

– To tylko kwestia czasu, zanim uczestnicy rynku zamienią swoje zyski z BTC na inne cyfrowe aktywa. Altcoiny ustanawiają obecnie dno w ramach przygotowań do dużego ruchu na początku przyszłego roku – wskazuje dodając, że w jego ocenie dwa projekty zasługują na szczególną uwagę. Mowa tu o VeChain (VET) oraz Zilliqa (ZIL). Zdaniem analityka, notowania tego drugiego wzrosną do najwyższych poziomów w historii.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 wykres | kurs dolara live | sp 500 index | bitcoin aktualności | funty | mercator kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro i kurs dolara do liry tureckiej w 2020 roku: wzrost o 20 i 27%
Następny artykułKurs funta może kierować się do 1,1250 EUR. Czekamy na głosowanie w brytyjskim parlamencie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here