Naga MarketsSpółka TechFinancials, która w ostatnich latach kojarzona była przede wszystkim z branżą opcji binarnych, jako dostawca autorskiej platformy oraz właściciel marki OptionFair, w ostatnim czasie zwiększyła czterokrotnie wartość swoich akcji. Wszystko za sprawą strategicznej decyzji o zmianie głównej gałęzi działalności.


OptionFair sprzedany za $400 tysięcy

Dwa tygodnie temu TechFinancial informował o sprzedaży marki brokera opcji binarnych OptionFair za $400 tysięcy – decyzja była poparta chęcią skupienia się na rozwiązaniach opartych o technologię blockchain oraz presjami regulacyjnymi, które niekorzystnie odbijały się na kondycji branży OB.

Decyzja spowodowała, że w trakcie sześciu dni handlowych akcje spółki notowane na londyńskim parkiecie zyskiwały około 400%, osiągając najwyższy poziom od połowy 2015 (rozrysowany zaraz po IPO).

Notowania TechFinancials dzięki TradingView

Blockchain powtórką z bańki dot-comów?

TechFinancials nie jest pierwszym przykładem spółki, która zdecydowała się skupić na technologii blockchain i której akcje automatycznie wystrzeliły w górę. Pod koniec października informowaliśmy, że brytyjski On-line Plc po zmianie nazwy na On-Line Blockchain Plc zanotował największy jednodniowy wzrost akcji w ponad dwudziestoletniej historii notowań, który wyniósł niemal 400%.

Inwestorom detalicznym i analitykom związanym z rynkami finansowymi obecna sytuacja może łudząco przypominać wydarzenia, które miały miejsce w latach 1995-2001. We wspomnianym okresie spółki notowane na amerykańskich i światowych parkietach stosowały podobną praktykę, zmieniając swoje nazwy na kojarzące się z dynamicznie rozwijająca się ówcześnie technologią informatyczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here