Naga MarketsZdecentralizowany i niezależny rynek kryptowalut coraz częściej pada ofiarą cyber-przęstępców. Niedawno w Chinach złapani zostali oszuści, którzy wykradli kryptowaluty o rekordowej wartości 87 mln USD. Jednak pomysłowość kryminalistów nie zna granic i posuwają się do coraz bardziej zdesperowanych czynów. Przekonał się o tym mieszkaniec Manhattanu, który został porwany przez swojego niedoszłego przyjaciela Louisa Meza i pod groźbą przemocy został okradziony z kryptowalut o wartości 1,8 mln USD.


Zobacz również: W pół roku skradziono trzykrotnie więcej kryptowalut niż w całym 2017 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Innowacyjny łup, staromodna kradzież

Louis Meza zaplanował i wykonał krypto-podstęp z pomocą trzech współpracowników – Darrela “Bishop” Colona, Allena “Joke” Nuneza i Cesara “Fuego” Guzmana. Po tym, jak Meza dowiedział się o dużych ilościach kryptowalut posiadanych przez swojego przyjaciela, wynajął trójkę kolegów, aby pomogli mu w uprowadzeniu krypto-milionera.

Według prokuratorów, Meza odbył spotkanie z krypto-milionerem 4 listopada zeszłego roku na Times Square. Następnie nalegał, by jego stary przyjaciel zamówił Ubera z powrotem do swojego domu na Manhattanie. Krypto-milioner złapał przynętę i został skierowany do czekającego minivana kierowanego przez Joke’a. Bishop tymczasem ukrywał się na tylnym siedzeniu.

Gdy pojazd zbliżył się do górnego Manhattanu, Bishop rzucił się na ofiarę i używając pistoletu zażądał, aby milioner przekazał im swoje klucze do domu i hasło do portfela z kryptowalutami. Zdobyte łupy zostały następnie doręczone do Meza i Fuego.

Chwilę później, na podstawie dowodów uzyskanych z kamer monitorujących, Meza wszedł do mieszkania swojego przyjaciela i ukradł sejf, który zawierał dysk, na którym znajdowały się wirutalne monety kryptowaluty Ethereum. Następnie wszystkie przetransferował na swój wirtualny portfel. Po wszystkim krypto-milioner został wypuszczony i mógł zgłosić incydent na policję.

Zobacz również: 28 zarzutów za kradzież $5 mln w BTC

Sprawiedliwości stało się zadość

sąd, młotek, comparicMeza nie tylko spędzi długi czas w więzieniu, ale także straci swoje 84 bitcoiny. Prowodyr incydentu przyznał się do porwania drugiego stopnia i kradzieży pierwszego stopnia. Skazanie Mezy ma nastąpić pod koniec tego miesiąca, a 35-letni mężczyzna ma otrzymać wyrok 10 lat pozbawienia wolności, a także pół dekady nadzoru sądowego po zwolnieniu. Jednak Meza odmówił składania zeznań przeciwko swoim pomocnikom. Mimo to Fuego, Joke i Bishop zostali oskarżeni o współudział w czerwcu tego roku, a ich sprawa wciąż trwa.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzego spodziewać się po NFP? Prognozy 5 dużych banków inwestycyjnych!
Następny artykułBank Zachodni WBK zmienia nazwę
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here