Naga MarketsPortfel zleceń grupy kapitałowej Mostostalu Warszawa wynosił 1,92 mld zł na koniec 2019 r., nie uwzględniając kontraktu na realizację Elektrowni Ostrołęka C, podała spółka.

Portfel wynosił niespełna 2 mld zł

“Portfel zleceń Mostostalu Warszawa S.A. na koniec grudnia 2019 roku wyniósł 1 674 966 tys. zł (bez zawieszonego kontraktu na realizację Elektrowni w Ostrołęce), natomiast grupy kapitałowej wyniósł 1 924 872 tys. zł” – czytamy w raporcie rocznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
W portfelu znalazły się kontrakty z sektora ogólnobudowlanego, przemysłowego, energetycznego i infrastrukturalnego.

W naszej ocenie, portfel zleceń, który zbudowaliśmy w ostatnich latach, pozwala na optymizm, zwłaszcza w kontekście spodziewanego spadku wartości produkcji budowlano-montażowej w Polsce oraz związanej z nim poprawy sytuacji na rynku materiałów, usług i pracy. Dodatkowo, szanse stwarza charakter rządowych i unijnych programów inwestycyjnych, zakładających dalszą rozbudowę sieci dróg, a także dalsze dostosowanie energetyki i przemysłu do norm emisji bezpośrednich – napisał prezes Miguel Angel Heras Llorente w liście załączonym do raportu.

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów “pod klucz” dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 269,53 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here