Naga MarketsPortfel zawierający 616 bitcoinów został ponownie aktywny po ponad 9 latachPortfel z bitcoinami, który był nieaktywny przez prawie dziewięć lat w końcu pokazał oznaki życia. Jego właściciel przeniósł całą jego zawartość (616 bitcoinów) do innego portfela. Jego aktualna wartość wynosi prawie 28 milionów dolarów.

Portfel z bitcoinami warty prawie 28 milionów dolarów stał się ponownie aktywny

10 grudnia 2012 roku, portfel otrzymał 616 bitcoinów. W tamtym czasie kryptowaluta była notowana na poziomie 13,30 dolarów, natomiast całkowita wartość portfela wynosiła 8195 dolarów. Jego obecna cena wynosi niecałe 45 tysięcy dolarów, co oznacza, że majątek właściciela powiększył się do niecałych 28 milionów dolarów.Zgodnie z Blockchain.com (eksploratorem blockchain) przeniesienie bitcoinów miało miejsce 19 września. Całkowita pula wzrosła o 0,00001 bitcoina poprzez 21 przerywanych transakcji, które trafiały do portfela w ciągu dwunastu lat, co oznacza, że właściciel zarobił dodatkowe 45 centów.

Dekadę wcześniej wielu inwestorów miało ograniczone oczekiwania co do ceny bitcoina, a same transakcje na kryptowalucie traktowali jako rozrywkę. Przy jej dzisiejszych cenach, inwestorzy, którzy trzymali długoterminowo cyfrowe aktywa stali się kryptowalutowymi wielorybami.

Na początku 2021 roku portfel zawierający bitcoiny o łącznej wartości 5 milionów dolarów został ponownie aktywny, po tym jak został uśpiony w czerwcu 2010 roku.

Co więcej, w zeszłym roku portfel zawierający bitcoiny wydobyte w lutym 2009 roku – zaledwie miesiąc po powstaniu pierwszego bloku Bitcoin – wypłacił 500 tysięcy dolarów. Wówczas wywołana została fala spekulacji, że ta transakcja miała coś wspólnego z enigmatycznym twórcą kryptowaluty – Satoshim Nakomoto.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs azoty | pln kurs | kurs akcji pge | kurs akcji asseco | gpw celon pharma | zlotowki | Dolar nowozelandzki kurs |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here