Naga MarketsPortfel zamówień Torpolu wyniósł ok. 1,2 mld zł netto na koniec czerwcaWarszawa, 06.09.2021 (ISBnews) – Portfel zamówień Torpolu wyniósł ok. 1,4 mld zł netto na koniec II kw. br., podała spółka.

„Na datę sprawozdania grupa posiada portfel zamówień o wartości 1,2 mld zł netto (bez udziałów konsorcjantów) zapewniający grupie prowadzenie prac do 2023 roku włącznie, z tego:– 1 131,6 mln zł netto – kontrakty realizowane przez emitenta;

– 65,5 mln zł netto – kontrakty realizowane przez TOG” – czytamy w sprawozdaniu.

Torpol oczekuje także rozstrzygnięcia 2 postępowań przetargowych, w których jego oferty zostały wybrane, o łącznej, potencjalnej wartości 789,9 mln zł netto.

„Ponadto emitent oczekuje dalszego rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, w ramach którego oferta złożona przez spółkę otrzymała najwyższą ilość punktów. Wartość oferty wynosi 382,1 mln zł netto” – czytamy dalej.

Na dzień zatwierdzenia sprawozdania długoterminowa średnia rentowność na sprzedaży brutto posiadanego portfela zamówień kształtuje się w przedziale 6,5-7%, podkreślono.

„Średnia rentowność na sprzedaży brutto z portfela kontraktów grupy za ostatnie 12 miesięcy na koniec czerwca 2021 roku wyraźnie wzrosła i wyniosła 8,2% (wobec ponad 5,2% według stanu na koniec czerwca ubiegłego roku), co jest spowodowane m.in. ukończeniem i rozliczeniem w czwartym kwartale 2020 roku i pierwszym 2021 roku większości projektów pozyskanych w trudnym okresie luki inwestycyjnej i małej ilości przetargów na rynku (lata 2016-2017), z rentownością wyższą niż zakładana” – czytamy również.

invest

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 392,2 mln zł w 2020 r.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here