Naga MarketsPortfel zamówień grupy Unibep wynosił ok. 2 mld zł na koniec III kw. 2020Portfel zamówień Grupy Unibep wynosił ok. 2 mld zł na koniec III kwartału 2020 roku, w tym ok. 400 mln zł na IV kwartał 2020 r., podała spółka.

Taki poziom zamówień zapewni Grupie Unibep efektywną pracę w przyszłym roku

“W portfelu zamówień posiadamy zlecenia w części budowlano-infrastrukturalnej na kwotę ok. 2 mld zł (w tym ok. 400 mln zł na IV kwartał 2020 r.). Taki poziom zamówień zapewnia całej Grupie Unibep efektywną pracę w przyszłym roku” – napisał w liście do akcjonariuszy prezes Leszek Gołąbiecki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaznaczył, że w segmencie budownictwa kubaturowego spółka realizuje obecnie ponad 40 kontraktów – nie tylko w Warszawie (najważniejszy rynek), ale także w Łodzi, Krakowie, Poznaniu, czy w kilku miejscach na Podlasiu.

“W segmencie generalnego wykonawstwa mamy dobry portfel zamówień – na ostatni kwartał 2020 r. i lata kolejne to ok. 1,2 mld zł. Efektywna akwizycja pozwoliła nam w III kwartale i na początku IV kw. 2020 r. na podpisanie kontraktów o wartości ok. 450 mln zł” – dodał prezes.

W jego ocenie, dobre perspektywy rozwoju ma także Budrex – spółka z grupy budująca wiadukty, mosty i inne obiekty inżynierskie. Jej obecny portfel zleceń na IV kw. 2020 roku i lata kolejne to ok. 140 mln zł.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,66 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here