Naga MarketsPoniżej podsumowanie Portfela spółek w trendzie wzrostowym:

Te artykuły również Cię zainteresują

W mijającym tygodniu w wyniku głosowania zakupiliśmy spółkę Gino Rossi. Żadna spółka nie wypadła na skutek wybicia SL. Portfel liczy zatem 10 firm. W środę zostanie przelana na nasze konto dywidenda z Budimeksu, która odrobinę poprawi wynik.

Indeks WIG kończy tydzień z wynikiem +0,81%

WIG od 1 stycznia 2014 roku: -1,94%

WIG20 od 1 stycznia 2014 roku: -1,55%

Wynik Portfela od początku istnienia: -5,45%

Kryterium WIG:

Zgodnie z przyjętym wcześniej kryterium WIG – to zachowanie i położenie indeksu decyduje o tym, czy rozważamy dokupywanie kolejnych spółek. Zgodnie z analizą techniczną istnieje prawdopodobieństwo, że spadki z mijającego tygodnia utworzyły dołek, być może ulegnie on jeszcze pogłębieniu, ale być może jest to właśnie kolejny coraz wyższy dołek. W najbliższym tygodniu powinno dojść do pewnego rozstrzygnięcia tzn. albo kurs wybije się dołem albo górą przez linię korekty, wtedy będzie to silny impuls do wzrostów. Rozstrzygnięciu sprzyja powrót na naszą giełdę dużego kapitału (od wtorku wszystkie sesje w okolicach 1 mld.). Jeżeli będę spadki, to być może sprawdzi się porzekadło giełdowe: “Sell in May and go away” w potocznym i żartobliwym tłumaczeniu: sprzedaj w maju – będziesz w raju :).

Jednak indeks WIG wskazuje, że możemy zaryzykować kupno jakiejś spółki.

Analizy i głosowanie w tym TEMACIE – można oddać max. 2 głosy.

Baza analizowanych spółek, które spełniają wstępne kryterium trendu:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRanking Analityków Walutowych
Następny artykułDywidendy: 19 – 23 maj + aktualna tabela dywidend
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here