Naga MarketsPoniżej podsumowanie Portfela spółek w trendzie wzrostowym:

Te artykuły również Cię zainteresują

W mijającym tygodniu z portfela wypadła spółka Talex, którą złapał SL na poziomie 17 zł. Jest to największe osiągnięcie naszego portfela czyli ponad 20% zysk na jednej spółce. Dokupiona została spółka Budimex, która oferuje chyba największą w tym sezonie dywidendę 11,85 zł.

Indeks WIG kończy tydzień z wynikiem +0,70 %

WIG od 1 stycznia 2014 roku: -0,70%

WIG20 od 1 stycznia 2014 roku: -0,03%

Wynik Portfela od początku istnienia: -2,68%

Kryterium WIG:

Zgodnie z przyjętym wcześniej kryterium WIG – to zachowanie i położenie indeksu decyduje o tym, czy rozważamy dokupywanie kolejnych spółek. W ostatnim czasie to rozwiązanie zdawało egzamin, chroniąc portfel przed stratami. Być może w przyszłości wprowadzimy także kryterium zachowania sektora, z którego pochodzi spółka, którą zamierzamy kupić. Na ten tydzień nie przewiduję zakupów, gdyż jest to krótki, 3 dniowy tydzień zakończony majówką i obroty będą bardzo niskie. Patrząc na WIG mimo szerokiego trendu wzrostowego, ostatnio poruszamy się w kanale spadkowym, a jego wybicie nastąpi wraz z wybiciem ostatnich szczytów. Będzie to oznaczało siłę rynku i dobrą okazję do zwiększenia zaangażowania w akcje.

Bardzo ciekawie wygląda sytuacja techniczna spółki Zetkama – na interwale MN tworzy się pin bar, tak samo jest na W1 i na D1 – wszystko to w dość kluczowych obszarach, po korekcie o dość typowej wielkości dla tej firmy. Myślę, że rozważymy jej kupno w przyszłym tygodniu, kiedy giełda wróci do pracy na dobre.

Baza analizowanych spółek, które spełniają wstępne kryterium trendu:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here