Naga MarketsPoniżej podsumowanie Portfela spółek w trendzie wzrostowym:

Te artykuły również Cię zainteresują
W mijającym tygodniu nasz portfel odrobił sporo strat, a w wyniku głosowania na forum zakupione zostały: Mabion i Wielton. Spółki, które przetrwały kryzys ukraiński i utrzymały się w portfelu, powinny dobrze radzić sobie podczas lepszych okresów. Przynajmniej takie jest założenie budowy portfela opartego na spółkach, które są w trendach wzrostowych. Największy zysk notuje obecnie Talex, w związku z tym, że lada moment kurs napotka silny opór (poziom 19 zł) postanawiam podnieść jej SL do poziomu 16,00 zł. Reszta spółek pozostaje bez zmian, ze standardowym, 10 procentowym zleceniem obronnym. Wydaje się, że pomaga kryterium WIG, które wprowadziliśmy tydzień temu tzn. kupno akcji tylko w momentach odpowiednich z punktu widzenia indeksu WIG. Tydzień temu był taki moment, gdyż indeks testował długoterminową linię trendu. Odbicie, które nastąpiło jest dopiero zalążkiem nowego ruchu wzrostowego i jeżeli uspokoi się sytuacja na Ukrainie będzie szansa na dalsze wzrosty. Musimy liczyć się jednak z kolejnymi złymi wiadomościami ze strony Putina oraz z faktem możliwej realizacji zysków. Dlatego też w tym tygodniu zrobimy zakupy za maksymalnie 1000 zł, kupując 1 lub 2 spółki (lub wcale jeżeli taka będzie wola w głosowaniu).

Indeks WIG kończy tydzień z wynikiem +2,09 %

WIG od 1 stycznia 2014 roku: -2,52%

Wynik Portfela od początku istnienia: -0,81%

Poniżej lista spółek analizowanych w tym tygodniu (kliknięcie w nazwę spółki otwiera link do analizy, * spółka spełnia wstępne kryteria trendu wzrostowego)

Wcześniej analizowane spółki, które spełniają wstępne kryterium trendu:

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu, ankieta znajduje się na stronie: https://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=89&t=2817

Znajdziecie tam aktualne spojrzenie na 5 spółek.

Głosowanie trwa do wtorku. Dziękuję wszystkim za udział w poprzednim głosowaniu.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFCA posiada dowody obciążające BoE?!
Następny artykułMetaTrader 4 (build 625) wydany
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. czy mógłbym prosić o analizę spółki wasko nie wiem co o niej myśleć a mam ja w portfelu 2 lata ,bardzo długo jest w trendzie bocznym dziękuję za analizę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here