Naga Markets

Poniżej podsumowanie Portfela spółek w trendzie wzrostowym:

portfelW mijającym tygodniu nie zaszły żadne zmiany w portfelu, który wyraźnie wyszedł na prostą i zyskiwał przez cały tydzień podczas gdy na WIGu panowały lekkie spadki. Coraz więcej spółek może pochwalić się dwucyfrowym wynikiem, a liderem portfela jest Grajewo z prawie 50% zyskiem.

Indeks WIG kończy tydzień z wynikiem -0,71%

WIG od 1 stycznia 2014 roku: +4,15%

Wynik Portfela od początku istnienia: +4,69%

Kryterium WIG:

wig

XTB

Zgodnie z przyjętym wcześniej kryterium WIG – to zachowanie i położenie indeksu decyduje o tym, czy rozważamy dokupywanie kolejnych spółek. W ostatnim czasie sprawdziły się przewidywania dołka korekty i odbicia.

Na wykresie widać, że kurs powędrował mocno na północ, w rejon poprzednich szczytów. Tam zaczęły się spadki, na razie lekkie, typowo korekcyjne, ale należy zachować ostrożność. Narysowałem dwa najbliższe wsparcia, gdzie można czekać na zakończenie korekty.

linia ad

Linia A/D, która pozwoliła wejść nam mocniej w rynek w odpowiednim czasie (zresztą jak często sprawdzała się ona podczas ostatnich 2 lat można zobaczyć TUTAJ), znajduje się w strefie wykupienia tzn. na poziomie ostatnich maksimów. Nie oznacza to wcale, że WIG już nie może rosnąć, ale po prostu ryzyko pojawienia się korekty jest spore. Zatem nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny dogodny moment do dokonania ewentualnych zakupów.

Baza analizowanych spółek, które spełniają wstępne kryterium trendu:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here