Naga MarketsPoniżej podsumowanie Portfela spółek w trendzie wzrostowym:

portfel

W mijających 2 tygodniach, kiedy to nie publikowałem wyników portfela z uwagi na moją nieobecność, ze składu wypadła spółka Eurocash. Być może zbyt wąski SL nie pozwolił się jej rozwinąć, gdyż uważam, że może ona jeszcze zaskoczyć. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ewentualnie dokupić ją w przyszłości.

Cieszy fakt, że przez te 2 tygodnie portfel odrobił praktycznie całość strat z pierwszego półrocza tj. ok. 8%. Widać powoli, że strategia odpierania spółek, które są w trendzie wzrostowym w szerszym terminie powinna przynosić efekty. Wiele spółek opuściło portfel przez ostatnie miesiące, ale taka selekcja pozwoliła zbudować skład, w którym większość zyskuje, zwłaszcza spółki takie jak Cyfrowy Polsat czy Grajewo z wynikami na poziomie 30% oraz kilka spółek z zyskiem rzędu 10-15%. To one powinny ciągnąć portfel do końca roku.

Indeks WIG kończy tydzień z wynikiem +4,90%

WIG od 1 stycznia 2014 roku: +4,91%

Wynik Portfela od początku istnienia: -0,68%

Kryterium WIG:

wig

Zgodnie z przyjętym wcześniej kryterium WIG – to zachowanie i położenie indeksu decyduje o tym, czy rozważamy dokupywanie kolejnych spółek. W ostatnim czasie sprawdziły się przewidywania dołka korekty i odbicia.

Na wykresie widać, że wsparcie mniej więcej na poziomie 50 000 dość długo kazało na siebie czekać, ale w końcu nastąpiło solidne odbicie i jesteśmy najwyżej w 2014 roku. Niebawem kolejny ważny poziom w postaci dotychczasowego maksimum, a jego wybicie kończy długotrwałą korektę. Choć jestem przekonany, że wzrosty będą nadal trwały to jednak nie dokupujemy w tym tygodniu żadnej spółki (możemy max. 2). Powodem jest bliskość ważnego oporu, a także możliwość wystąpienia korekty, wszak WIG rósł podczas każdej sesji w tym tygodniu. Myślę że za tydzień lub dwa będzie lepsza okazja do kupna jednej ze spółek.

liniaad

W ciągu tych 2 tygodni linia A/D wzrosła wyraźnie i zbliża się do poziomu ostatnich szczytów, które także na WIG kończyły się spadkami. Jest to strefa wykupienia, a więc  istnieje możliwość pojawienia się korekty. Stąd też wstrzymujemy się od kupna akcji w tym tygodniu.

Wskaźnik linii A/D pozwolił nam sporo zarobić, przypomnę że na ostatnie zakupy wybraliśmy się w połowie lipca, kiedy to wskaźnik przebywał w strefie wyprzedania i po raz drugi testował poprzedni dołek. Później WIG spadł jeszcze nieznacznie, a wciągu kolejnych 2 tygodni nastąpiło bardzo silne odbicie.

Baza analizowanych spółek, które spełniają wstępne kryterium trendu:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here