Naga MarketsPoniżej podsumowanie Portfela spółek w trendzie wzrostowym:

portfel

Te artykuły również Cię zainteresują

W mijającym tygodniu nie zaszły żadne zmiany w portfelu,  cieszy fakt dalszego przyrostu portfela oraz bardzo dobre perspektywy dla całej giełdy w najbliższym czasie.

Indeks WIG kończy tydzień z wynikiem +2,99%

WIG od 1 stycznia 2014 roku: +7,27%

Wynik Portfela od początku istnienia: +5,68%

Kryterium WIG:

wig

Zgodnie z przyjętym wcześniej kryterium WIG – to zachowanie i położenie indeksu decyduje o tym, czy rozważamy dokupywanie kolejnych spółek. W ostatnim czasie sprawdziły się przewidywania dołka korekty i odbicia.

Na wykresie dziennym lepiej widać, że wybity został poprzedni szczyt z listopada ubiegłego roku. Pokazuję wykres tygodniowy, aby zobaczyć gdzie jest następny opór. Przebiega on na poziomie kolejnego szczytu, do którego zmierzamy, a to oznacza ponad 6% wzrosty na giełdzie, myślę że może nawet zostać osiągnięty pułap 60 000 punktów.

Wybicie dotychczasowego szczytu na dużych obrotach znacząco zwiększa szanse dalszych wzrostów. Możemy zatem przystąpić do zakupów, a do wydania mamy trochę ponad 2000 zł. Najdłużej zastanawiałem się nad spółkami CD Projekt oraz PZU. Przepraszam, że nie będzie tym razem głosowania, ale nie mamy czasu do stracenia i postanowiłem sam podjąć decyzję, mam nadzieję, że słuszną.

Kupujemy 4 akcje spółki PZU po cenie poniedziałkowego otwarcia. Moim zdaniem odcięcie sporej dywidendy jest dobrą okazją do tanich zakupów. Spółka silnie rośnie od dłuższego czasu, także szybko powróciła do wzrostów po odcięciu dywidendy, tworząc pięknego pin bara w strefie wsparcia, które tworzą tygodniowe szczyty z 2013 roku. Świadczy to o istniejącym popycie, dlatego zdecydowałem się na dokupienie właśnie tych akcji, (dokupienie, gdyż posiadamy już je w portfelu). Ponadto uważam, że w tak dobrych czasach dla giełdy, które powinny jeszcze trochę trwać, spółki stabilne, z pewną renomą, będą dalej spokojnie wzrastać, a właśnie tego szukamy w naszym dość konserwatywnym portfelu. Zwiększenie udziału PZU w portfelu sprawi, że moim zdaniem będzie on jeszcze bezpieczniejszy.

pzu

Poniżej wskazanie linii A/D:

bcvbvcbcb

Linia A/D, która pozwoliła wejść nam mocniej w rynek w odpowiednim czasie (zresztą jak często sprawdzała się ona podczas ostatnich 2 lat można zobaczyć TUTAJ), znajduje się w strefie wykupienia tzn. na poziomie ostatnich maksimów. Nic nie zmieniło się przez ostatni tydzień, wskaźnik nadal przebywa w tym obszarze i mam nadzieję, że będzie przebywał tam jak najdłużej. Oczywiście poinformujemy kiedy jego wartość znacząco spadnie i być może pojawią się kolejne okazje do tańszych zakupów.

Baza analizowanych spółek, które spełniają wstępne kryterium trendu:


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here