Naga MarketsPortfele krypto z algorytmem w środku – zapala się czerwone światłoPlus Token miał być portfelem płacącym za trzymanie kryptowalut 10% miesięcznie. Brzmi pięknie? Tak! Tyle że jak zawsze w takich sytuacjach rzeczywistość okazała się mniej piękna. W sieci można znaleźć informacje o tym, że „podobno” platforma utraciła aż 3 mld USD w wyniku działań hakerów.

Co ciekawe, jak na razie firma nie ściągnęła z sieci własnej strony internetowej, ani nie zlikwidowała konta na Twitterze czy pozostałych mediach społecznościowych. Przyznaje się jednak do „pewnych problemów technicznych”. Nie przyznaje się też do utraty wyżej podanej kwoty i ataków hakerskich, które jakoby miały w nią uderzyć. W sieci krążą jednak plotki o tym, że twórcy “cudownego portfela” planują tzw. exit scam.

Token Plus – czerwona lampka

Przed projektem delikatnie ostrzegał już na naszych łamach Mirosław Wilk:

“Możemy mieć tylko nadzieję, że obu projektom przyjrzą się niebawem właściwe organy ochrony konsumenta a także regulatorzy finansowi. Natomiast dobrze by było, gdyby wiarygodność informacji podawanych przez twórców Plus Tokena i Cloud Tokena i wielu innych tego typu produktów mógł niebawem zweryfikować sam blockchain.”

PlusToken wystartował jeszcze w 2018 roku, jako zdecentralizowany i międzynarodowy projekt kryptowalutowy. Stał za nim zespół z Korei Południowej. Sam portfel został opracowany przez chińską firmę Jiaxing Zhejiang.

“Oficjalnymi założycielami Plus Tokena są LEO (nie jest podane nazwisko) oraz Kim Jong-Eun – tutaj nasuwają się skojarzenia z obecnym północnokoreańskim dyktatorem. Tajemniczy LEO pojawił się na oficjalnym globalnym otwarciu Plus Tokena w Seulu 15 września 2018 roku, gdzie ogłoszono również, że w ciągu pięciu miesięcy Plus Token stał się rzekomo trzecim najpopularniejszym na świecie portfelem do przechowywania aktywów cyfrowych. Na imprezie pełno było również „znanych” osobistości, o których nie dowiemy się z mediów mainstreamowych, w tym Brother Dao, Sister Mi, Shi Yanqiang – „twórca technologii Blockchain” oraz Yang Linke „twórca Bitcoina w Chinach”.  Z mglistych wzmianek opublikowanych tylko w serwisach promujących przedmiotowe projekty, dowiadujemy się, że listopadzie 2018 ruszyła oficjalnie giełda tokenów typu security – WBF STO, gdzie miał być obecny przedstawiciel Monetary Authority of Singapure (MAS). Nie sposób jednak odnaleźć informacji na ten temat w oficjalnych mediach.  Skądinąd natomiast wiadomo o dość restrykcyjnym podejściu MAS do projektów STO”

– tłumaczył Mirosław Wilk.

Exit Scam?

Czy to, co ma teraz miejsce, to próba ucieczki z zebranym przez firmę kapitałem? Trudno dziś jasno odpowiedzieć na to pytanie.

Od 30 maja PlusToken chwalił się, że zaufały mu aż 3 miliony użytkowników. Z kolei niedawno firma pisała w mediach społecznościowych, że spodziewa się, że do końca tego roku jej społeczność urośnie do 10 milionów członków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here