Naga MarketsGiełda kryptowalutowa oraz portfel do przechowywania cyfrowych aktywów Luno wprowadza od poniedziałku usługę konta oszczędnościowego. Użytkownicy mogą liczyć na dochód pasywny w wysokości do 4% w skali roku w zamian za utrzymanie środków na rachunku firmy. W obliczu środowiska niskich stóp procentowych na całym świecie i niemal zerowych zysków z lokat, taka oferta może być atrakcyjna dla oszczędzających.

  • Jak twierdzi Luno, rachunek oszczędnościowy zaoferuje do 4% odsetek w skali roku bez dodatkowych warunków
  • Posiadacze rachunku oszczędnościowego w każdej chwili mogą wypłacić środki na normalny rachunek a odsetki są naliczane pierwszego dnia każdego miesiąca
  • Marcus Swanopoel, prezes giełdy stwierdził, że decyzja o uruchomieniu takiej usługi wynikała z odpowiedzi na potrzeby aż 95% użytkowników

Luno: Bitcoin oferuje większy zwrot z lokaty niż tradycyjna gotówka

Przeglądając promocje polskich banków można znaleźć instytucje, które oferują oprocentowanie na lokacie rzędu 1,5%-2% w skali roku. Zazwyczaj oferta skierowana jest jedynie do nowych klientów, wymaga założenia konta bankowego i jest ograniczona czasowo i kosztowo. Zaprezentowany w poniedziałek portfel oszczędnościowy Luno wydaje się być więc ciekawą alternatywą oferując 4% zwrotu bez ukrytych dodatkowych warunków.

W momencie, gdy w całej Europie oraz w Polsce, stopy procentowe banków centralnych zbliżyły się do zera, można korzystać z tanich kredytów, ciężko szukać jednak bezpiecznych metod oszczędzania. Przy jednocześnie wysokiej inflacji nadwyżki kapitałowe z każdym miesiącem tracą na wartości, a oszczędzający szukają alternatyw dla przechowania wartości. Dla niektórych jest to giełda, dla innych rynek kryptowalut.

Opcja kryptowalutowego konta oszczędnościowego wydaje się złotym środkiem pomiędzy bezpieczeństwem i brakiem ryzyka, a zadowalającym zwrotem z inwestycji.

Luno przeprowadził badanie, z którego wynika, że obecnie około 35% użytkowników giełdy nie zarabia żadnych odsetek na swoich oszczędnościach pieniężnych: przy inflacji powyżej zera oznacza to, że ich pieniądze z każdym rokiem posiadają mniejszą siłę nabywczą. Jednocześnie 40% ankietowanych nie posiada zaufania do swojej lokalnej waluty – napisano w nocie prasowej.

Marcus Swanopoel, dyrektor generalny i współzałożyciel Luno, powiedział: “W czasach ekonomicznej niepewności, Bitcoin Savings Wallet jest bezpieczną alternatywą dla każdego, kto chce dokonać znaczących oszczędności. Prawie 95% naszych klientów powiedziało, że chce zarobić na swoich Bitcoinach, a ze względu na charakter rynku, jesteśmy w stanie zaoferować znacznie wyższe oprocentowanie niż tradycyjne konta oszczędnościowe.

– Wprowadzenie oprocentowania z kontem oszczędnościowym Bitcoin przychodzi w czasie, gdy tradycyjne inwestycje wykazały podatność na zagrożenia w czasie kryzysu. Nigdy nie było lepszego momentu na wykorzystanie waluty, która nie opiera się na zdrowej gospodarce w celu określenia jej wartości – komentował Swanopoel.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWyniki kwartalne na Wall Street. Allegro w WIG20 (Artyści Rynków)
Następny artykułInwestorzy nie powinni martwić się o dolara (USD), twierdzi ekonomista
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here