Naga Markets
Cezary Graf

Aktualnie tj. pod koniec marca 2023 r., w obliczu bardzo zmiennego rynku finansowego, wiele osób zastanawia się, w co inwestować swoje pieniądze. Cezary Graf, popularny polski doradca majątkowy, postanowił podzielić się swoimi pięcioma propozycjami inwestycyjnymi. W jego ocenie, to obecnie atrakcyjne składniki majątkowe, które pomogą zabezpieczyć nasze inwestycje w długim terminie.

Składniki majątkowe, które pomogą zabezpieczyć inwestycje wg. Cezarego Grafa

Po pierwsze, zdaniem Grafa, warto rozważyć portfel akcji amerykańskich u dobrego brokera zagranicznego, który oferuje korzystne warunki inwestycyjne. USA to kraj o stabilnej gospodarce, a amerykańskie firmy notowane są na giełdzie uchodzącej za największą i najbardziej stabilną na świecie.Drugim elementem portfela powinny być akcje chińskie, również u dobrego brokera zagranicznego. Jak podkreśla Graf, Chiny to druga co do wielkości gospodarka na świecie, a ich firmy notowane na giełdzie są szybko rozwijającymi się liderami w wielu branżach. Zatem warto rozważyć inwestowanie w chińskie akcje, aby zwiększyć szanse na zysk.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Kolejnym elementem portfela inwestycyjnego powinno być złoto, które jednak powinno być pod własną kontrolą, nie w postaci papierowej. Złoto to wartość uznawana na całym świecie, jest niezależne od innych walut i nie podlega wpływom rynków finansowych. Dlatego też warto zainwestować w żółty metal, ale ważne jest, aby mieć nad nim pełną kontrolę, np. przechowując je w sejfie w domu.

Jako czwarty punkt doradza majątkowy wskazuje, że jeśli nasz majątek na to pozwala, warto rozważyć posiadanie dwóch paszportów. To daje szansę na szybkie opuszczenie kraju i transfer środków w razie potrzeby, a także zapewnia łatwiejsze podróżowanie i przemieszczanie się po świecie.

Ostatnim elementem, ale nie mniej ważnym, jest posiadanie dolarów amerykańskich. W ocenie Grafa wciąż jest to waluta, która odgrywa najważniejszą rolę w części gotówkowej portfela inwestycyjnego. Dolar to stabilna i uznawana na całym świecie waluta, która w razie potrzeby może łatwo zostać wymieniona na inne waluty.

Tymczasem na Twitterze doszło do interesującej wymiany zdań między Rafałem Zaorskim a Cezarym Grafem, dwoma znanymi polskimi influencerami finansowymi, czyli finfluencerami. Dyskusja dotyczyła przyszłości rynków, a zwłaszcza prognozy wzrostu na rynkach finansowych, w tym kryptowalut. W charakterystycznym dla siebie stylu Zaorski pozwolił sobie na uszczypliwość wobec Grafa, nazywając go „grafomanem ekonomicznym”.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułZłoty pod presją? Rekomendacja sprzedaży pary walutowej PLN/HUF
Następny artykułSłabszy dolar wpływa pozytywnie na złotego
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.