Naga Markets[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

Portfel inwestycyjny tworzony przez Dział Analiz Admiral Markets prezentuje w jaki sposób inwestor może wykorzystać potencjał płynący z aktualnych trendów na amerykańskich rynkach akcji. Indeksy giełdowe oraz akcje spółek z USA dostępne są dla inwestorów w formie kontraktów CFD na platformie Admiral Markets UK Ltd.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tutaj znajdziesz pełny opis strategii stosowanej przez Analityków Admiral Markets

  1. Wstępna selekcja instrumentów z wykorzystaniem US Trading Report

Pozycja długa:

  • AT&T Inc. spółka z branży technologicznej od początku roku urosła prawie 12% i jest liderem na liście US Trading Report.

Pozycja krótka:

  • American Express Co. obecnie jest kandydatem do zajęcia pozycji krótkiej. Firma jest dokładnie po przeciwnej stronie co ww. AT&T. Spółka od początku roku straciła ponad 20%, tylko Bank of America stracił nieznacznie więcej.
  1. Lokalizacja potencjalnych miejsc do zajęcia pozycji

Wykres dzienny akcji AT&T

TWeekly

W minioną środę kurs akcji AT&T przebił górne ograniczenie kanału spadkowego oraz poziom oporu w okolicach 36,50 USD. Przełamanie tego obszaru otwiera drogę do szczytów z kwietnia ub.r. w pobliżu 38,75 USD, a przebicie tej strefy do okolic 43 USD, czyli szczytów z początku 2008 roku. Nawet po osiągnięciu tego pułapu akcje będę wciąż daleko od swoich historycznych maksimów, które wypadają w pobliżu 60 USD i zostały ustanowione podczas banki internetowej na początku milenium. Ponadto warto odnotować, że akcje spółki rosną pomimo spadków głównych indeksów za oceanem. Pozycja została otworzony podczas niewielkiej korekty po przebiciu wspomnianego poziomu 36,50. Zlecenie obronne zostało postawione poniżej górnego ograniczenia kanału spadkowego.

Spółka AT&T Inc. od początku roku podrożała o ponad 9%. Tak duży wzrost jest spowodowany przez optymizm jaki został przedstawiony przez zarząd AT&T. Spółka ma sporo miejsca na dalsze inwestycje w obszarze internetu mobilnego. Dodatkowo spółka przewiduje, że uruchomienie swojej usługi DirectTV w Meksyku pomogą jeszcze bardziej wzmocnić jej pozycję na arenie międzynarodowej. Należy jednak odnotować, że wyniki spółki za IV kwartał nieco rozczarowały, gdyż przychody okazały się niższe od prognoz o 650 mln USD. Jednak urosły o ponad 22% w porównaniu z analogicznym kwartałem rok wcześniej.

Pozycja została otworzona na poziomie 36.76USD

Zlecenie obronne Stop Loss ustawione na poziomie 34.90 USD

Wykres dzienny akcji American Express

AXPWeekly

Po ogłoszeniu wyników finansowych za ostatni kwartał 2015 roku kurs akcji American Express otworzył się dużą luką spadkową. Z łatwością został pokonany poziom wsparica 61,50 USD. Cena zatrzymała się dopiero w okolicach 54 – 53,50 USD. Jest to bardzo silne wsparcie, które tworzą chociażby dołki z maja i listoapa ub.r., czy szczyt z lipca 2011 roku. Wydaje się, że ten poziom również nie jest wstanie zatrzymać spadków. Nawet jeżeli w nabliższym czasie dojdzie do korekty (co będzie dobrą okazją do zajęcia pozycji krótkiej), kurs prawdopodobnie wróci do spadków, a najbliższym silnym poziomem oporu są dopier okolice 42,50 USD.

W drugieł połowie stycznia, dokładnie 21 po sesji, spółka opublikowała wyniki za czwarty kwartał 2015 roku. Zysk na akcje oraz przychody okazały się wyższe od prognoz, EPS wyniósł 1,23 USD przy prognozie 1,13 USD, a przychody były wyższe o 50 mln USD i wyniosły 8,39 mld USD. Niemniej jednak inwestorów zmartwił spadek przychodów o 7,6% w porównaniu z analogicznym kwartałem rok wcześniej, co wywołało przecenę akcji.

W minionym tygodniu zostały zamknięte dwie pozycje. Alcoa na poziomie 8,15 USD; gdzie już dawno zostało przesunięte zlecenie Stop Loss (sprawdź poprzedni artykuł) oraz pozycja na akcjach Facebook. Pozycja okazała się bardzo rozczarowująca. Po osiągnięciu zysku ponad 1000 USD kurs szybko zawrócił przebijając ponownie wcześniejsze poziomy. Zlecenie Stop Loss zostało przestawione pod ważny poziom oporu 110 USD ( dokładnie 109,90 USD), czyli niedawne historyczne maksima. Niestety obszar ten nie został obroniony, a transakcja została zamknięta tylko z nieco 200 USD zyskiem. Zlecenie Stop Loss zostało aktywowane na poziomie 109,27 USD ze względu na otwarcie sesji z luką spadkową.

Tabela z opisem zajętych pozycji:Bez tytułu
Tabela podsumowująca stan portfela:12Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Stopa zwrotu z całego portfela jest wyliczana na podstawie różnicy pomiędzy początkową wartością rachunku demonstracyjnego, który wynosił 50 000 PLN a obecną. Jeśli chodzi o wartość pozycji to zysk/strata jest porównywana do salda rachunku w momencie otwarcia pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here