Naga Markets[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

Portfel inwestycyjny tworzony przez Dział Analiz Admiral Markets prezentuje w jaki sposób inwestor może wykorzystać potencjał płynący z aktualnych trendów na amerykańskich rynkach akcji. Indeksy giełdowe oraz akcje spółek z USA dostępne są dla inwestorów w formie kontraktów CFD na platformie Admiral Markets UK Ltd.

Tutaj znajdziesz pełny opis strategii stosowanej przez Analityków Admiral Markets

  1. Wstępna selekcja instrumentów z wykorzystaniem US Trading Report

Pozycja długa:

  • Facebook, Inc. jest obecnie głównym kandydatem w kontekście zajęcia pozycji długiej. Spółka w 2015 roku wrosła o ponad 35%. Spółka opublikowała dobre wyniki za III kwartał ub.r., a kolejna publikacja zaplanowana jest na 27 stycznia b.r. Zarówno zysk na akcję, jak również przychody są prognozowane większe, niż za ten sam kwartał rok temu.

Pozycja krótka:

  • Alcoa, Inc. jest dokładnie po przeciwnej stronie co ww. Facebook. Spółka w 2015 roku straciła około 37.50%, a od początku b.r. już ponad 15%. Bessa na rynku towarowym, w tym oczywiście na rynku aluminium, spycha w dół kurs akcji jednego z największych producentów aluminium.
  1. Lokalizacja potencjalnych miejsc do zajęcia pozycji

Wykres dzienny akcji FacebookFBDailyAkcje spółki Facebook są od ponad dwóch miesięcy w korekcie spadkowej, która pod koniec grudnia ub.r. przyśpieszyła. Niemniej jednak w poniedziałek kurs dotarł do ważnego poziomu wsparcia w okolicach 96.50 USD, a po zakończeniu sesji na wykresie dziennym wyrysował się Pin Bar. Wczoraj wzrosty były kontynuowane, a przełamanie oporu w okolicach 100 USD powinno otworzyć drogę do dalszych wzrostów, nawet może w okolice szczytów 110 USD.

Główny czynnik ryzyka to utrzymujący się słaby klimat na rynkach akcyjnych w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie. Indeks Nasdaq 100 od początku roku stracił około 7%, choć pewne oznaki odbicia również widać. Indeks rośnie trzecią sesje z rzędu.

Wykres dzienny akcji MerckMRKDaily

W ostatni piątek kurs akcji przełamał poziom wsparcia w okolicach 51.50 USD. Nieco niżej, na poziomie 50.90 USD, było ustawione zlecenie obronne. Zlecenie Stop Loss zostało ustawione w tym miejscu, aby  przede wszystkim uwzględnić dolny knot formacji Pin Bar, która była sygnałem do zajęcia pozycji długiej, ale również pod dolnym ograniczenie kanału spadkowego. Ponadto zlecenia obronne nigdy nie są stawiane na okrągłych poziomach, takich jak 51, 50.75, 50.50 itd. Zawsze zlecenia są stawiane nieco pod lub nad okrągłych poziomów,  w zależności czy mamy do czynienia z pozycją długą, czy z pozycją krótką.
Nie udało się przełamać górnego ograniczenia kanały spadkowego w okolicach 54 USD i na fali złego klimatu panującego na rynkach akcji szybko kurs spadł poniżej wspomnianego wsparcia.

Pozycja została otworzona na poziomie 52.41 USD

Zlecenie obronne zostało ustawione na poziomie 50.9O USD – aktywowane

Wykres dzienny akcji AlcoaAADailyOd dwóch tygodni obserwujemy silne spadki cen akcji spółki Alcoa. Pod koniec grudnia ub.r. kurs odbił się od poziomu oporu w okolicach 10.30 USD, a wczoraj doszło do przebicia ważnego wsparcia w pobliżu okrągłego poziomu 8 USD. Akcje jednego z największych producentów aluminium powróciły tym samym do trendu spadkowego, który rozpoczął się w lutym ub.r. Obecnie kurs ma wolną drogę do poziomu 5 USD, czyli dołka z początku 2009 roku. Gdyby jednak w najbliższym czasie doszło do korekty wspomniany poziom 8 USD powinien pełnić rolę oporu. Zlecenie obronne zostało ustawione tuż nad wspomnianym poziomem oporu 10.30 oraz linią trendu spadkowego.

Pozycja została otworzona na poziomie 9.36 USD

Zlecenie obronne Stop Loss ustawione zostało na poziomie 10.35 USD

Wykres dzienny akcji Wal-MartWMTDailySpółka od początku roku urosła około 5%. Udało się przebić linię trendu spadkowego oraz ważny poziom oporu w okolicach 63 USD, gdzie ustawiony był poziom Stop Loss. Przed bykami jeszcze jeden ważny poziom oporu w okolicach 67 USD, ale już teraz mocno zanegowany jest trend spadkowy.

Pozycja została otworzona na poziomie 59.66 USD

Zlecenie obronne Stop Loss ustawione zostało na poziomie 63.15 USD – aktywowane

Tabela z opisem zajętych pozycji:

Bez tytułu

Tabela podsumowująca stan portfela:

Bez tytułuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here