Naga Markets[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

Portfel inwestycyjny tworzony przez Dział Analiz Admiral Markets prezentuje w jaki sposób inwestor może wykorzystać potencjał płynący z aktualnych trendów na amerykańskich rynkach akcji. Indeksy giełdowe oraz akcje spółek z USA dostępne są dla inwestorów w formie kontraktów CFD na platformie Admiral Markets UK Ltd.

Tutaj znajdziesz pełny opis strategii stosowanej przez Analityków Admiral Markets

  1. Wstępna selekcja instrumentów z wykorzystaniem US Trading Report

Pozycja długa:

  • AT&T Inc. – spółka z branży technologicznej od początku roku urosła już ponad 16,5% i jest liderem na liście US Trading Report.
  • Caterpillar Inc. – spółka produkująca maszyny budowlane oraz górnicze. Obecnie znajduje się na drugim miejscu listy US Trading Report, a od początku roku urosła ponad 13,5%.
  • Verizon Comunication – największy operator telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych. Trzecie miejsce na liście US Trading Report oraz może również pochwalić wzrostem ponad 13% od początku roku.

Pozycja krótka:

  • Bank of America Corp.Firma jest dokładnie po przeciwnej stronie co ww. Spółka od początku roku straciła ponad 15,5% i jest na samym dole listy US Trading Report.
  1. Lokalizacja potencjalnych miejsc do zajęcia pozycji

AT&T – longTDailyW minionym tygodniu został przełamany silny poziom oporu 38,50 USD, który obecnie powinie pełnić rolę wsparcia. Przebicie tego obszaru otwiera drogę do strefy 43 USD, czyli szczytów z początku 2008 roku. Nawet po osiągnięciu tego pułapu akcje będę wciąż daleko od swoich historycznych maksimów, które wypadają w pobliżu 60 USD i zostały ustanowione podczas banki internetowej na początku milenium.

Spółka chce dalej inwestować w obszarze internetu mobilnego. Dodatkowo przewiduje, że uruchomienie swojej usługi DirectTV w Meksyku pomogą jeszcze bardziej wzmocnić pozycję na arenie międzynarodowej. Powoduje to optymizm wśród inwestorów.

Pozycja została otworzony podczas niewielkiej korekty po przebiciu wspomnianego poziomu 36,50. Zlecenie obronne zostało postawione poniżej górnego ograniczenia kanału spadkowego. Po osiągnięciu poziomu w okolicach 39,30 USD zlecenie Stop Loss zostało przesunięte w okolice momentu wejścia (BEP), gdyż na tym pułapie został osiągnięty dwa razy większy zysk, niż potencjalna strata. Początkowo zlecenie obronne zostało ustawione poniżej górnego ograniczenia kanału spadkowego na poziomie 34,90 USD.

Pozycja została otworzona na poziomie 36.76USD

Zlecenie obronne Stop Loss ustawione na poziomie 36.74 USD

Caterpillar Inc. – longCATDaily

Akcje spółki Caterpillar urosły od początku roku ponad 13,50%, co jest związane z odbiciem cen na rynku surowców, z którym firma jest mocno związana. Mimo wszystko spółka ostrzega przed spadkiem popytu na rynku i tnie prognozy przychodów i zysków w pierwszym kwartale br. zysk na akcję ma się zawierać w przedziale 0,65 – 0,70 USD, przy prognozach rynkowych 0,97 USD, a przychody mają wynieść 9,3 – 9,4 bln USD, konsensus rynkowy zakłada 10,4 bln USD. Pozytywnym aspektem jest potwierdzenie przez firmę całorocznych prognoz dotyczących sprzedaży i zysku. Oczywiście kluczowe pytanie to, na ile te informacje są już zdyskontowane i czy nie spowodują mocniejszego ruchu w dół. Wszystko się okaże 28 kwietnia br., kiedy spółka ogłosi oficjalne wyniki.

Z technicznego punktu widzenia pod koniec lutego br. kurs przełamał linię trendu spadkowego, który obserwujemy od końca listopada ub.r. W miniony piątek został przełamany poziom oporu w okolicach 75,50 USD, co otwiera drogę do obszaru 80,50 USD, czyli szczytu z sierpnia ub.r. oraz 82 USD.  Z kolei od początku tygodnia trwa korekta spadkowa, która powinna zakończyć się w okolicach wspomnianej strefy 75,50 USD, ewentualnie nieco niże w pobliżu 73 USD, jeżeli ruch wzrostowy ma być kontynuowany.

Verizon Communications – longVZWeekly

Firma Verizon Communication pokazała dobre wyniki za czwarty kwartał ub.r Zysk na akcję okazał się lepszy od prognoz o 0,01 USD i wyniósł 0,89 USD. Przychody także okazały się wyższe od konsensusu i wyniosły 34,25  bln USD, były również wyższe o 3,2% w porównaniu z analogicznym kwartałem ub.r.

Akcje dotarły do bardzo ważnego poziomu oporu w okolicach 54 – 55 USD. W tym miejscu znajduje się szczyt z końca lipca 2014 roku oraz szczyt z kwietnia 2013 roku. Dopiero przełamanie tego obszaru otworzy drogę do szczytów z końca 2000 roku w pobliżu 60 USD, a może nawet do historycznych maksimów 69,50 USD. Wszystko będzie zależeć od tego czy dobry klimat na rynkach akcji utrzyma się w dłuższym terminie, w końcu rynek ten jest mocno wykupiony.

 Bank of America Corp. – shortBACDailyAkcje Bank of America są wciąż na samym dole listy US Trading Report z ponad 15,5% spadkiem cen od początku roku. Jednak ponownie kurs zbliżył się do poziomu oporu w okolicach 14 USD, a na wykresie dziennym tworzy się formacja oRGR. Ponadto akcje Bank of America są mocno skorelowane z indeksem Dow Jones 30, precyzyjniej rzecz ujmując indeks ten wyprzedza ruch akcji największego banku w Stanach Zjednoczonych, a na wykresie DJIA widać mocne wzrosty. Zatem przełamanie poziomu oporu w pobliżu 14 USD całkowicie zaneguje scenariusz spadkowy.

Niemniej jednak pozycja krótka została otworzona po ponownej nieudanej próbie przełamania wspomnianego poziomu 14 USD, a na wykresie dziennym pojawił się pin bar. Zlecenie obronne zostało ustawione bardzo blisko, tuż nad oporem. Transakcja jest dosyć ryzykowna, lecz potencjalna strata to 0,60 USD przy pozycji 200 akcji daje niecały 1% potencjalnej straty, maksymalne ponoszone ryzyko to 3%.

Pozycja została otworzona na poziomie 13.70USD

Zlecenie obronne Stop Loss ustawione na poziomie 14.30 USD

Tabela z opisem zajętych pozycji:1a

Tabela podsumowująca stan portfela:1xConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here