Naga Markets[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

Portfel inwestycyjny tworzony przez Dział Analiz Admiral Markets prezentuje w jaki sposób inwestor może wykorzystać potencjał płynący z aktualnych trendów na amerykańskich rynkach akcji. Indeksy giełdowe oraz akcje spółek z USA dostępne są dla inwestorów w formie kontraktów CFD na platformie Admiral Markets UK Ltd.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tutaj znajdziesz pełny opis strategii stosowanej przez Analityków Admiral Markets

  1. Wstępna selekcja instrumentów z wykorzystaniem US Trading Report

Pozycja długa:

  • AT&T Inc. – spółka z branży technologicznej od początku roku urosła prawie 10% i jest liderem na liście US Trading Report.

Pozycja krótka:

  • American Express Co. – firma jest dokładnie po przeciwnej stronie co ww. AT&T. Spółka od początku roku straciła ponad 20%.
  1. Lokalizacja potencjalnych miejsc do zajęcia pozycji

Wykres dzienny akcji AT&TTWeekly

Od ponad tygodnia kurs walczy o pozostanie nad wsparciem w okolicach 36,50 USD i jak na razie ta sztuka się udaje. Najbliższy poziom oporu znajduje się w okolicach szczytów z kwietnia ub.r. w pobliżu 38,75 USD, a przebicie tej strefy otwiera drogę do 43 USD, czyli szczytów z początku 2008 roku. Nawet po osiągnięciu tego pułapu akcje będę wciąż daleko od swoich historycznych maksimów, które wypadają w pobliżu 60 USD i zostały ustanowione podczas banki internetowej na początku milenium. Ponadto warto odnotować, że akcje spółki rosną pomimo spadków głównych indeksów za oceanem. Pozycja została otworzony podczas niewielkiej korekty po przebiciu wspomnianego poziomu 36,50. Zlecenie obronne zostało postawione poniżej górnego ograniczenia kanału spadkowego.

Spółka AT&T Inc. od początku roku podrożała o ponad 10%. Tak duży wzrost jest spowodowany przez optymizm jaki został przedstawiony przez zarząd AT&T. Spółka ma sporo miejsca na dalsze inwestycje w obszarze internetu mobilnego. Dodatkowo spółka przewiduje, że uruchomienie swojej usługi DirectTV w Meksyku pomogą jeszcze bardziej wzmocnić jej pozycję na arenie międzynarodowej. Należy jednak odnotować, że wyniki spółki za IV kwartał nieco rozczarowały, gdyż przychody okazały się niższe od prognoz o 650 mln USD. Jednak urosły o ponad 22% w porównaniu z analogicznym kwartałem rok wcześniej.

invest

Pozycja została otworzona na poziomie 36.76USD

Zlecenie obronne Stop Loss ustawione na poziomie 34.90 USD

AXPDailyWykres dzienny akcji American Express

W minion piatek kurs akcji dotarł do wsparcia w okolicach 50 USD. Z kolei od dwóch dni obserwujemy korektę, która ma szanse zakończyć się w pobliżu oporu 53 USD, który tworzą dołki z maja oraz listopada 2012 roku. Po obronie tej strefy powinniśmy wrócić do trendu spadkowego, który obsewujemy praktycznie od początku 2015 roku. Przełamanie najbliższego oporu 50 USD otworzy drogę nawet do okolic 42,40 USD. Pozycja została otworzona po dotarciu korekty w okolice wspomnianego oporu 53 USD. Zlecenie obronne zostało ustawione w okolicach 56,15; ponad szczytyme z początku lutego br.

W drugieł połowie stycznia, dokładnie 21 po sesji, spółka opublikowała wyniki za czwarty kwartał 2015 roku. Zysk na akcje oraz przychody okazały się wyższe od prognoz, EPS wyniósł 1,23 USD przy prognozie 1,13 USD, a przychody były wyższe o 50 mln USD i wyniosły 8,39 mld USD. Niemniej jednak inwestorów zmartwił spadek przychodów o 7,6% w porównaniu z analogicznym kwartałem rok wcześniej, co wywołało przecenę akcji.

Pozycja została otworzona na poziomie 52.96USD

Zlecenie obronne Stop Loss ustawione na poziomie 56.15 USD

Tabela z opisem zajętych pozycji:

xabcdTabela podsumowująca stan portfela:

xaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here