Naga MarketsHuawei Technologies, chińska firma technologiczna, ogłosiła, że użytkownicy ich telefonów komórkowych będą mogli pobrać portfele Bitcoin (BTC.com) z oficjalnego sklepu a nowych smartfonach aplikacja będzie preinstalowana.


Aplikacja będzie preinstalowana na wszystkich nowych urządzeniach od Huawei, to pierwszy portfel bitcoin na urządzeniach tej marki. Podczas gdy chiński rząd blokuje takie platformy jak Google Play czy Apple AppStore oraz banuje nowe oferty coinów (ICO), to Chińczycy ciągle mogą posiadać kryptowaluty.

“To dobra okazja, aby wejść na chiński rynek. Płatności bezgotówkowe przy użyciu aplikacji są popularne, to dobre warunki aby branża kryptowalut w takim środowisku rosła” – powiedział Alejandro de la Torre, wiceprezes Huawei.

Firma planuje opracować smartfon który będzie obsługiwał aplikacje zdecentralizowane (dapps) w technologii blockchain. W samym 2017 roku sprzedano aż 91 milionów sztuk telefonów tylko w Chinach, udział w rynku wyniósł 20,5%. W pierwszym kwartale 2018 roku udział w globalnym rynku telefonów Huawei to 11,8%.

Huawei planuje także wprowadzić platformę typu Blockchain as a service (Baas), która koncentruje się na rozwoju smart kontraktów, a tymczasem do końca 2019 roku Chiny chcą opracować ogólnokrajowe standardy dotyczące blockchain.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPUSD – podwójny szczyt otwiera drogę do spadku w kierunku…
Następny artykułEFIX: Waluty – dwa trójkąty – różna wymowa
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here