Naga MarketsDzisiejsze podsumowania będzie trochę obszerniejsze, gdyż zawierać będzie wszystkie spółki, które była zamawiane od początku projektu czyli od 17 stycznia. Przejdźmy zatem do podsumowań:

Lista zrealizowanych zamówień:


Zestawienie można pobrać (wtedy działają odnośniki do analiz), na forum w temacie, przez który można również zamawiać analizy: Zestawienie zamówionych spółek

3 spółki wzrosły, 1 się nie zmieniła, a 9 spadło. Na dzień dzisiejszy najwięcej zarobił Petrolinvest, a także LSI Software i Alchemia.

Przyjmując założenie, że w każdą zaproponowaną do analizy spółkę, inwestujemy równo 100 zł. Po tygodniu portfel zamówionych spółek wzrósł o ▲ 1,03%. W tym samym czasie indeks WIG stracił ▼ 0,77%

Gratulujemy osobom zamawiającym i prosimy o kolejne ciekawe propozycje. Ciekawy byłby pomysł stworzenia portfela Comparic, jednak potrzebne byłyby osoby, które decydowałyby o tym, które spółki trzymać w portfelu, a których się pozbyć. Jeżeli macie jakieś pomysły dotyczące portfela Comparic – proszę pisać w komentarzach pod artykułem.Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że nie wziąłeś udziału w Forumowym Konkursie Giełdowym 🙂

  http://comparic.pl/listings/forumowy-konkurs-gieldowy-timbriadus_kartemus-zwyciezca/ – tu mam listę osób, które poprowadziłyby taki portfel lub demokratycznie ze wszystkimi zainteresowanymi. Wszystkie osoby, które wzięły udział w tym konkursie osiągnęły dodatni wynik, a konkurs trwał prawie 2 miesiące.

  Na razie wstrzymajmy się może z tak daleko idącymi pomysłami, bo już kiedyś był pomysł aby powstał Fundusz Comparic – zajmuje to jednak sporo czasu i nie było chętnych.

  Teraz mamy dwa portfele – analiz na zamówienie oraz nowy portfel spółek w trendzie – to będzie comparicowy portfel.

  Myślę, że fajnym pomysłem może być założenie dziennika na forum, gdzie każda osoba, także Ty – może wpisywać jakie spółki kupuje do swojego portfela.

  Portfele moglibyśmy porównywać, oczywiście z wyłączeniem spółek całkowicie groszowych.

  Jeżeli dużo osób założyłoby swoje dzienniki giełdowe, moglibyśmy nawet przyznać jakąś nagrodę dla osoby, której portfel był najlepszy w jakimś okresie.

 2. Witam

  Podaję swoje sugestie dla analiz dla portfela Comparic dla GPW:
  Proponuję podejmować decyzje o otwieraniu transakcji dla portfela Comparic na podstawie analiz wykresów tygodniowych dla akcji, co tak bardzo czasowo nie absorbuje jak analiza wykresów dziennych.
  (Sam takie analizy robię w ramach „treningu” raz na weekend – ponieważ w tygodniu wolę skupić się na FX – mam wybrane około 150 spółek – dostępnych na demo MT5 )
  Organizacja i wybór akcji:
  Wybór akcji:
  – pomijać spółki groszowe.
  – wykresy tygodniowe analizowanych spółek mają być zbliżone do świec, a nie być krzyżykami lub poziomymi kreskami.
  Można na forum stworzyć dział np. podobny do FX (Blok po 22.00)
  (Robocza nazwa np.: „Blok weekendowy GPW”)
  Żeby to usystematyzować proponuję na jakiejś wirtualnej grze giełdowej lub na wspomnianym demo MT5 założyć rachunek i go prowadzić, gdzie każdy mógłby mieć podgląd na to co się dzieje na rachunku.
  Raz na kwartał (lub inny okres) można wyniki porównać np. z funduszami akcyjnymi inwestującymi w akcje na polskiej GPW.

  Na podstawie propozycji akcji zgłaszanych przez użytkowników forum (w jakiś może usystematyzowany i określony sposób) np. obrazek z uzasadnieniem dla przyszłej transakcji,
  decyzję o zajęciu pozycji (jak napisano w artykule) powinny podjąć wytypowane osoby minimum dwie – trzy.

  To na teraz tyle, jak coś nowego wymyślę do tematu to tu dopiszę.

  Pozdrawiam

  Krzysztof Witulski
  (Komornik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here