Naga Marketsp15_0789_rgb_a4W poniedziałek podczas Frankfurt Moto Show firma Porsche przedstawiła koncept elektrycznego sportowego samochodu. Mission E, bo tak się będzie nazywał, ma być wyposażony w moc 600 koni mechanicznych. Będzie to bezpośrednia konkurencja Modelu S opracowywanego w Tesli.


Koncepcja Mission E jest przedstawieniem możliwości Porsche w dziedzinie elektrycznych samochodów. Cechy tego modelu odzwierciedlają czego możecie oczekiwać po Porsche w następnej generacji samochodów – powiedział jeden z przedstawicieli koncernu.

Teraz porcja danych technicznych. Mission E ma mieć ponad 600 koni mechanicznych. Na jednym ładowaniu ma przejechać ponad 500 kilometrów, co jest na dzisiejsze warunki świetnym wynikiem. Przyspieszenie wgniecie Cię w fotel! Do setki nowy model Porsche rozpędzi się w mniej niż 3,5 sekundy.

Samochód ma być wyposażony w opcję szybkiego ładowania “Porsche Turbo Charging”. Dzięki tej opcji istnieje możliwość naładowania do poziomu 80% akumulatora w zaledwie 15 minut. Dzięki temu samochód nada się również na dłuższe trasy, czas ładowania jest idealny do skorzystania z toalety i napicia się kawy na stacji benzynowej. Bateria w Tesli ładuje się do 80% w ciągu pół godziny. Wygląda na to, że Elon Musk ma w końcu porządną konkurencję. Szkoda, ze czekać będzie trzeba aż do 2019 roku.

A teraz koniec szczegółów technicznych, napatrzmy się na tę ślicznotkę:

p15_0782_rgb_a4 p15_0789_rgb_a4 p15_0788_rgb_a4 p15_0784_rgb_a4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here