Naga MarketsO ile w poprzednim tygodniu notowania bawełny w Stanach Zjednoczonych poruszały się w konsolidacji, to bieżący tydzień rozpoczął się dla nich spadkowym akcentem. Cena bawełny w USA wczoraj zbliżyła się do 65 centów za funt, a dzisiaj symbolicznie odreagowuje, nie oddalając się zbytnio od wtorkowego zamknięcia.

W minionym tygodniu pojawił się ważny raport Departamentu Rolnictwa, naświetlający bardziej sytuację na amerykańskim oraz globalnym rynku bawełny. Publikacja ta miała jednak neutralną wymowę – o ile w niektórych częściach świata produkcja spadła (włączając w to Stany Zjednoczone, borykające się z niekorzystymi warunkami pogodowymi), to inne kraje wypełniły tę lukę. W rezultacie, globalne zapasy bawełny pozostają na podobnym poziomie jak przed rokiem.

Notowania bawełny w USA – dane dzienne
Notowania bawełny w USA – dane dzienne

Jednak to nie fundamenty, lecz polityka, pozostają kluczowe dla cen bawełny w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie od lat są ważnym dostawcą tego surowca do Chin, więc kwestia konfliktu handowego pozostaje głównym czynnikiem cenotwórczym. Zniżki cen bawełny w tym tygodniu wynikały w dużej mierze właśnie z obaw dotyczących braku porozumienia, a nawet eskalacji konfliktu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here