Naga MarketsPorównywanie ofert kredytów hipotecznych – w jaki sposób Niezależnie od kwoty, na jaką go weźmiemy, kredyt zawsze należy traktować przede wszystkim w formie zobowiązania, które musimy w określonym czasie zrekompensować. Szczególnie gdy mowa o kredytach hipotecznych przeważnie opiewających na olbrzymie sumy. Grunt to znaleźć taką ofertę, która pozwoli nam na w miarę bezstresowe spłacanie całości. W niniejszym artykule przedstawimy wam sposoby na porównanie poszczególnych ofert tego typu finansowania.

Rozmowa z pracownikiem banku

Pierwsza myśl, jaka przyjdzie potencjalnemu kredytobiorcy, orbitować będzie wokół tradycyjnego odwiedzenia banku w celu konsultacji z tamtejszym pracownikiem. Należy jednak pamiętać o dwóch sprawach. Po pierwsze z pewnością nie wystarczy pójść do jednej instytucji bankowej – najlepiej będzie sprawdzić ich kilkanaście, co zabierze dużo czasu. Po drugie zaś bank sprawdzi informacje o nas w bazie danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). Zakładając, że w krótkim czasie udamy się do kilku banków, istnieje ryzyko obniżenia naszej oceny kredytowej, co niestety może uniemożliwić nam osiągnięcie celu.

Internet

Problem ze scoringiem BIK jesteśmy jednak w stanie szybko wyeliminować w prosty sposób – za pomocą zwykłego samodzielnego porównywania propozycji kredytów w Internecie! Na pierwszy rzut zerknijmy na dedykowane strony prowadzone przez banki oraz parabanki. Czasem wystarczy ledwie chwila, aby znaleźć wszystkie potrzebne dla siebie informacje.

Wynik porównywania kredytów hipotecznych. Źródło: expander.pl

Poza tym z przeglądarki internetowej możemy tak naprawdę skorzystać wszędzie – w pracy, w domu, na uczelni, podczas podróży komunikacji miejską itd. Innymi słowy, wszędzie tam, gdzie mamy ze sobą telefon komórkowy, czy komputer.

Kalkulatory i porównywarki kredytów hipotecznych

Jednakże nawet przejrzenie kilku/kilkunastu stron interesujących nas placówek nie będzie gwarantem znalezienia przez nas optymalnej oferty. Zatem, aby ułatwić nam cały proces stworzono kalkulatory i porównywarki kredytów hipotecznych. Za ich pomocą szybko obliczymy swoją zdolność kredytową oraz otrzymamy listę miejsc, których propozycje finansowania będą dla nas najkorzystniejsze. Warto przy tym nadmienić, że wszystko odbywa się nie w przeciągu dni, ani godzin, lecz minut! Rozwiązanie to zatem jawi się jako to najbardziej pragmatyczne zarówno, jeśli chodzi o rezultaty, jak i oszczędność bezcennego przecież czasu.

Artykuł sponsorowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here